Tüm Saç Renkleri

4 Farklı Başörtü – Eşarp Bağlama yöntemi

Tesettürlü bayanlar için başörtü – eşarp bağlama yöntemleri denemek oldukça önemlidir. Hem tesettürün doğru bir şekilde ifade edilmesi hem de yüz tipine uygun modeller tercih edilmesi için sizde farklı bağlama yöntemleri deneyebilirsiniz.

Başörtü Eşarp Bağlama Yöntemleri

eşarp bağlama yöntemi

1.Yöntem: Sivri Bağlama

Yüzünüz hafif tombikse ve yuvarlak duruyorsa eşarbınızın ön kısmını hafif sivri hale getirerek bağlayabilirsiniz. Bunun için tok duran eşarplar seçmelisiniz. Başörtü bağlama yöntemleri içerisinde eşarp iğneleri de işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. İğneyi eşarbınızın hemen orta tepe kısmına batırarak ön kısmın sivri durmasını sağlayabilirsiniz.

4 farklı başörtü - eşarp bağlama yöntemi 1

2.Yöntem: Geniş Bağlama

Tesettüre uygun olmasından dolayı eşarbını geniş bir şekilde bağlamak isteyenler için bu yöntem denenebilir. Eğer yüzünüz zayıfsa eşarbınızın önünü mümkün olduğunca oval tutun. Oval bir şekilde eşarp iğnenizi taktıktan sonra eşarbınızın uçlarından birini çaprazınızdaki yakanıza iğne ile tutturun. Boşta kalan ucu ise diğer çapraz yakanıza tutturarak basit eşarp bağlama yöntemi uygulamış olun.

3.Yöntem: Şal Modelli Bağlama

Eşarp bağlama yöntemlerinden genellikle gençlerin tercih ettiği bu seçenekte eşarbınızı mümkün olduğunca uçları birbirine yakın olacak şekilde eşleştirin. Eşarp boyunu kısaltan bu bağlama şeklinde bonenizi takın ve eşarbınızı başınıza koyun. Boyun kısmına iğnenizi takın ve eşarbınızı yanlardan hafif şekilde yanaklarınıza doğru katlayın. Eşarbınızın uçlarından kısa olanı boynunuzun etrafına sarın ve diğer eşarp ucu ile bağlayın. Kısa yakalı bağlama modeliniz hazır.

4.Yöntem: Modern Bağlama

Eşarp bağlama teknikleri içerisinde en sık tercih edileni olan modern eşarp bağlama yönteminde bonenizi takın. Üzerine eşarbınızı yerleştirin. Boğazınızın alt kısmından iğneleyin. Eşarbınızın bir ucunu düzgün bir şekilde ayarlayın ve diğer ucu ile birlikte ensenizin arkasında birleştirerek bağlayın. Eşarbınız bu modelde bağladığınızda ön kısmınız daha oval duracak ve oldukça şirin görünmenizi sağlayacaktır.

Önemli: Şal örtme şekilleri uygularken mümkün olduğunca tok duran ve dokusu fazla kaba olmayan şallar seçmek gerekiyor.

Baş Örtme Şekilleri :

4 farklı başörtü - eşarp bağlama yöntemi 3

Dalga

Şalınızı örtmek için saçlarınızı toplayın. Bonenizi takın. Şalınızın ön kısmını iki kat olacak şekilde içeri doğru biraz katlayın. Daha sonra şalın bir kısmı uzun bir kısmı kısa kalacak şekilde başınıza örtün. Boğazınızın altından şal uçlarını iğne ile birleştirin. Şalınızın uzun olan kısmını boğazınızın altından düzgün bir şekilde geçirin ve başınızın üzerinden de geçirerek yana bırakın. Şal örtme modeli olarak kullanacağınız bu seçenek en sık kullanılan modeldir.

baş örtme şekilleri  resimli anlatım
Baş Örtme Şekilleri Resimli Anlatım

2.Model: Çapraz

Şalınızı örtmek için bonenizi takın. Şalınızı ensenize aynen bir fular gibi alın. Bonenizin üzerine çapraz şekilde duracak şekilde iğnelemeye başlayın. Önce sağdan sonra soldan olacak şekilde şalınızı azar azar alın ve başınıza iğneleyin. En fazla 4 kat çapraz şekilde boneye iğneleme yaptıktan sonra arta kalan şal parçanızı geniş bir şekilde önce sağa doğru bırakın. Sağda kalan parçayı da geniş bir şekilde sola doğru iğneleyin.

9 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et