Tüm Saç Renkleri

Altın Bileklik Nedir, Neden Tercih Edilir,Trend Bileklik Modelleri Nelerdir?

Günümüzün en değerli değerli madenlerinin başında yer alan altın ve en çok kullanılan takılardan altın bileklik modellerini bu içeriğimizde çeşitleri ile birlikte sizlere aktarmaya çalışacağım. Uzun bir içerik olmasına karşın bu konu altında alt başlıklarda en popüler bileklik çeşitlerine, tanımlarına ve görsel galerilere yer vermeye çalıştım. Günümüzün en çok tercih edilen aksesuarlarından birine gelin hep birlikte detaylıca bakalım.

Altın Bileklik Nedir?

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 1

Altın bileklik nedir, günümüzde takının rolü süslenmenin de ötesinde olan ve takan kişinin her bir el hareketinde rahatlıkla gözüken ve vazgeçilmez kılan bir bileklik modelidir.

Altın Bileklik Değerini Ne Kadar Kaybeder? 

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 2

Altın bileklik değerini ne kadar kaybeder, bu sorunun birden fazla sorusu var diyebiliriz aslında. Fiyatları ürün de kullanılan malzemeye, ağırlığa, tasarıma veya tasarım da kullanılan değerli taşlara göre değişebilmektedir.

Altın Bileklik Neden Tercih Edilir? 

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 3

Altın bileklik neden tercih edilir, bu sorunun cevabı genellikle daha gösterişli mücevherlerin gereksiz olduğu ortamlarda, altın bileklikler, sizin için önemli parçalara odaklandığınız zamansız bir aksesuar haline gelir.

Altın Bileklik Nasıl Kullanılır? 

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 4

Altın bileklik nasıl kullanılır, yüzlerce ürün arasından en doğru altın bilekliği bulabilmek için, ilk olarak giyim ve aksesuar tarzının belirlenmesi gerekiyor. Belirlenen stile göre şık ya da sade altın bileklik kullananlar etkileyici bir görüntüye kavuşmuş oluyor.

Günlük hayatımızın bir parçası olan takıyı birbirinden farklı model ve çeşitleri ile sizlere kattığı zarafete her taktığınız zaman hayran kalırsınız. Mücevheri seven herkes için altın bileklik vazgeçilmez bir aksesuardır. Altından yapılmış bileğin etrafına takılan süs zinciri, kordona yada yapılan birbirinden farklı ve özgün tasarımların tümünden oluşmuş olan bilekliklere altın bileklik denir.

altın bileklik

En Az Değer Kaybeden Altın Bileklikler

22 ayar altın bilekliklerin yanında daha uygun fiyatlı 14 ayar altın bileklik modelleri de alınabilmektedir. Fakat bilekliğinizi bozdururken daha az kayba uğramak isterseniz taşsız model altın bileklik modellerini tercih etmeniz ya da bu işlerin kesinlikle uzmanı olan Outlet Kuyumcu firmasını tavsiye ediyoruz. İşçilik oranı daha az olan modellerde bozdurma esnasında değer kaybı çok daha az oluyor bunun da farkında olan tüketiciler genellikle Outlet Kuyumcu firmasını tercih ederek işçiliksiz olarak altın bileklik modelleri satın alıp rahatlıkla bunları kullanabiliyorlar. Tüm bunların yanında zümrüt, pırlanta gibi değerli taşların kullanımı da ürünlerin alım ve satım fiyatlarını etkiliyor. Altın bilekliğinizi bozdurmak istediğinizde Outlet Kuyumcuda satış yapmanın iyi yanı bilekliğinizi ve üstündeki değerli taşları aynı anda satabilmeniz ve bunda en ama en az zarar etmenizdir.

Minimal Altın Bileklikler

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 5

Özellikle minimal bileklik tasarımları, işe gittiğiniz ve iş sonrasında sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz bir zaman dilimi için mükemmel bir seçenektir. Aynı zamanda taktığınız bilekliğin değerine göre de uygun bir bilekliğinizin en kötü ihtimalde kaybettiğinizde dahi üzülmeniz az olacakken daha değerli ürünlerde tabii ki bu değer değişkenlik gösterebilmektedir.

Bileklik Kombinleri Nasıl Oluşturulur?

Geçmişte gösterişli altın takıların kullanımı yaygın olmasa da artık günlük kıyafetlerle dahi kombinleyerek kullanılabiliyor. Altın bileklikler size alışılmışın dışında bir görünüm sağlar ve zamanla oluşabilecek pek çok duruma karşı dayanıklıdır. En iyi yanları ise belki de duş alırken bile çıkarmanıza gerek olmamasıdır. Bunun yanında altın takılarınızı kullanırken temizlemek istediğiniz zamanlar olduğunda kuyumcudan temin edebileceğin bir mücevher parlatıcı bez yardımıyla gönül rahatlığıyla bu işi yapabilirsin.

Erkekler Altın Bileklikleri Nasıl kullanır? 

Erkekler altın bileklik nasıl kullanılır, erkekler bileklik seçerken genellikle daha sade ve daha ciddi renkleri seçebiliyor. Bununla birlikte özel figür ve motifler bulunan ürünler de tercih edilebiliyor. Günlük kullanım için sağlam ve şık olması da oldukça önemli olabiliyor. Bu sebeple genelde erkekler yaptıkları işle beraber de aldıkları ürünlerin biraz daha ağır ve içi dolu dediğimiz tamamen altın olan ürünlerden almalarını kesinlikle öneriyoruz. Bu tercihe göre yüzük, bileklik, zincir ya da küpe olabilir tabi ki fakat burada önemli olan bunun tamamen içi dolu olanı ve kalınlığı diyebiliriz kesinlikle.

Ayrıca çoğu erkek bilekliğini sol bileğine kalın bir bileklik takmayı tercih eder. Ancak bu elbette bir kural değildir. Tamamen sizin tercihlerinize bağlıdır. Önemli olan gündelik hayatınızda sizi engellemeyecek şekilde olan kullanımı ve tabii ki bütçenizi yakmayacak olmasıdır.

Kadınlar Altın Bileklikleri Nasıl Kullanır? 

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 6

Kadınlar altın bileklikleri nasıl kullanır diye soranlar kesinlikle olacaktır, bileklik bizce bir kadının mücevher çantasında asla eksik etmemesi gereken değerli takılardan biridir. Bir bileklik şıklığı ve zarafeti en üstün şekilde simgeleyen zarif, çok yönlü ve zamansız bir mücevher parçasıdır. Kadınlara sunulan sayısız seçenek arasından seçilen bir altın bilekliğin ölçüleri ve bileğe uygun olması büyük bir önem taşır. Bileğe çok geniş ya da dar gelen bileklikler rahat hareket etmeyi engelleyebilir.

Pek çok kadın altın bilekliğini sağ eline takmayı tercih eder. Bununla birlikte sol bileğinizde de şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Eğer bir kolunuzda saat ya da başka bir aksesuar varsa diğer kolunuza bilekliği takmakta bir seçenek olabilir.

 Altın Neden Değerlidir? 

Altın neden değerlidir, bunun en temel sebebi binlerce yıldır değeri olan bir metal olmasıdır. Dünyada çok az miktarda bulunması bu durumda oldukça etkili olan bir faktördür. Bunun yanı sıra altın başka madenlerle etkileşime girmez, hava ve sudan etkilenmez ve bu sayede yüzyıllarca dayanabilir ve ilk halini koruyabilir. Demirin paslanması veya bakırın yeşile dönmesi gibi değişiklikler altında gözlenmez. Bunun üstüne bir de çok kolay işlenmesi eklenince vazgeçilmez bir maden olarak karşımıza çıkar.

Değerli maden olarak neden altın almalıyız? 

Değerli maden olarak neden altın almalıyız, bu soru için verilebilecek belki de en güzel cevap bireysel ya da ticari yatırım yapmak isteyenler için enflasyon kavramı oldukça önemli olmasıdır. Altın ile ilgili bilinmesi gereken en önemli bilgi ise altının enflasyona karşı koruma özelliği çok yüksek bir finansal ürün olmasıdır. Yani altın yatırımı, bireysel birikimlerin enflasyon karşısında değer kaybetmesini engellemeye yardımcı olur. Ekonomideki hareketlenmeler ya da piyasaya olan güvenin azaldığı durumlarda dahi altın diğer yatırım araçlarına kıyasla her zaman yatırımcısını memnun eder. Piyasada sınırlı miktarda bulunmasından dolayı arz fazlalığı nedeniyle çoğunlukla değer kazanır.  

Altının gerçek bir fiziksel değeri vardır. Her türlü durumda bir değiş tokuş nesnesi olarak kullanılabilir. Bununla birlikte bankalardan veya diğer finans kuruluşlarından bağımsızdır.

Altın Bileklik Modelleri Nelerdir? 

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 7
altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 8
altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 9

Altın bileklik modelleri nelerdir dendiğinde hep aklımıza gelen moda dediğimiz önemli faktörün etkisi vardır ve belki de geçmişten günümüze oldukça yaygın kullanılan altın bileklikler, pek çok farklı modeliyle bizlere her zaman şık olma imkanı sunmaktadır. Çeşitli modeller ve özel tasarım ürünler herkesin zevkine ve kullanacağı mekana uygun bir takı bulmayı kolaylaştırıyor. Çalışma hayatına uygun sade modellerin yanında özel davetler için kullanılan göz alıcı modellerde bizlerin beğenisine sunuluyor.

Altın bileklik

Altın bileklik, her zaman kaliteyi ve şıklığı sahiplerine sağlayan altın bileklikler pek çok modelle insanların beğenisine sunulmaktadır. Hem günlük hayatta hem de özel günlerde sıkça tercih edilen altın bileklikler, kişisel tarzı yansıtan önemli ayrıntılar içermektedir. Giyim tercihinizle uyumlu olarak kullanılabilen altın bileklik çeşitleri, zarif ve hafif yapılarıyla her yerde rahat bir kullanım sunmaktadır. 

Dorika Bileklik

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 10

Dorika bileklik, her kullan kişinin hemen söylediği ve bildiği top top altınların altın zincirine işlenerek birleştirilmesiyle oluşturulan dorika bileklik zarif ve şık görüntüsüyle özellikle genç hanımların oldukça beğendiği altın bileklikler arasında yerini almıştır. Dikkatli ve özenli kullanıldığında yıllarca ışıltısını korur. Değerli taşlarla süslenen modelleri de oldukça ilgi çekicidir.

İtalyan bileklik

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 11

İtalyan bileklik dendiği zaman akıllara yılların getirmiş olduğu İtalyan tasarım ürünlerin bu sefer altın bileklik üzerine işlenmesi diyebiliriz. Şık tasarımları bünyesinde toplayan italyan bileklik modelleri herkesin ilgisini çekmektedir.

Pandora bileklik

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 12

Pandora bileklik, kişiliğinizi, ruhunuzu ve hayattan istediklerinizi yansıtan bir bileklik denildiğinde ilk  olarak pandora bileklik akla gelir. Bilekliğe eklenen ve hayatınızdaki bazı şeyleri simgeleyen charmlar oldukça hoş bir görüntü oluşturur. Pandora bilekliği bir iyi şans tılsımı olarak düşünenler de oldukça fazladır ayrıca üzerinde gene güzel enerjiler veren birbirinden farklı taşlar da kullanılmaktadır.

Tasarım Bileklik

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 13

Tasarım bileklik, sizi her zaman özel hissettirecek tasarım bileklikler her yerde ve herkeste gördüğünüzden daha farklı olabilmenizi sağlayacaktır. Klasik modellerin dışında çok daha özel seçeneklerle tasarım bileklikler tercih sebebi olmaktadır.

Halat Bileklik

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 14

Halat bileklik, geleneksel görüntüsüyle her zaman kadınların vazgeçilmezi olmuştur. Özenli bir işçilik sayesinde şık bir görüntü oluşturur. Aynı zamanda bu bilekliğin üzerine bodrum nazarlığı alıp ekleme yapmanız halinde de yeniden çok şık bir tasarıma sahip olan bir halat bileklik sahibi olabilirsiniz.

Halka bileklik

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 15

Halka bileklik, halkalı taşsız altın bileklikler türlerine göre içi boş yada içi dolu altından üretilmektedir burasını kesinlikle gramından anlayarak aldığınız modele karar verebilirsiniz. Fakat ürününüz 8 ayar ise içi dolu olma ihtimali yüksektir. 14 ayar ve 22 ayar ürünlerde içi boş olan halka bileklik de mevcuttur. Genellikle sarı ve beyaz altının bir konsepti olarak düzenlenir. Uzun süreli bir kullanıma sahip olması, kolay kopmaması ve dolgun görünümü sayesinde oldukça fazla tercih edilen bir altın bileklik modelidir.

Samanyolu Bileklik

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 16

Samanyolu bileklik, 2000li yıllarda özellikle toplumda milenyum ve samanyolu kelimelerinin yaygınlaşması ile uzay serüvenleri arasında birbirine bağlanmış birbirinden farklı işçilikteki halkaların birleşmesi ile halk arasında uzay yolu bileklik olarak da bilinen samanyolu altın bileklik kaliteli el işçiliği sayesinde günlük kullanıma uygun oldukça sağlam bir üründür. Aynı zamanda da dilediğiniz zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz bileklerden biridir.

Nazar Boncuklu Bileklik

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 17

Nazar boncuklu bileklik, toplumumuzdaki inançlarla birlikte nazara karşı tasarlanan bu bileklik size hem şık bir görüntü katacak hem de şans hep sizinle olacak dediğimiz bilekliklerden biridir. Aynı zamanda nazar boncuklu altın bileklikler ya da değerli taşlar kullanılarak üretilen bileklikler, her zaman tercih edilen ürünlerden olmuştur. Nazardan koruduğuna inanılan bu bileklik aynı zamanda geleneksel çizgileri taşıdığından hafızalardan asla silinmiyor. Bununla beraber içerisinde bulunmakta olan birbirinden farklı zincir tasarımları da sizlere hem doc zincir, hem halat zincir, hem de birbirinden farklı İtalyan zincir modelleri ile de hazırlanmış olan bu bileklikler ile aradığınız zerafete rahatlıkla kavuşabilirsiniz.

Gözlü Bileklik

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 18

Gözlü bileklik, özellikle son zamanlarda göz sembolü takılar için vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Göz sembollü bileklikler şık ve hoş görünümleriyle oldukça popülerdir. Sevdiklerinize hediye etmek için oldukça hoş bir alternatif sunmaktadır. Ayrıca batıl inançları olan ziyaretçilerimiz için de şunu söylememiz de kesinlikle doğru olacaktır kem gözlere kesinlikle iyi gelecek olan bir bileklik olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Çeyrekli Bileklik

Çeyrekli bileklik modelleri ile dilediğiniz bileklik modelinin üzerine ekstra olarak da çeyrek altın ekleyip arkasından klips yöntemi ile kilitleyip dilediğiniz yerde hem değerli yatırımlık altınınızı hem de tasarım olarak kullandığınız bilekliğinizi rahatlıkla kullanabileceksiniz. Bu anlamda sizlere aşağıda eklediğimiz bu İtalyan tasarım çeyrekli bileklik modeli ile aradığınız bileklik modeli sizlere bir adım daha yakın olacak.

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 19

Bu bilekliğimiz dışında da kendisinden çeyrekli bileklik olan modellerini de gene sizler için şık bir tasarım olacak ayrıca göz bileklik dediğimiz modele de yakın olan bu modelimiz ile sizler de dilediğiniz modeli rahatlıkla seçebilir, hem günlük hayatınızda hem de özel günlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

altın bileklik nedir, neden tercih edilir,trend bileklik modelleri nelerdir? 20

3 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et