Tüm Saç Renkleri

Zirkonyum ve Ortodonti

Estetik bir gülümsemeye sahip olma isteği son zamanlarda toplumda sık bir ihtiyaç haline gelmiştir ve bundan dolayı bireyler diş hekimlerine başvurmaktadır. Başvurduklarında bir dizi işlem kendilerine sunulur. Bu işlemlerden sizler için zirkonyum dişler ve diş teli tedavisini ( yani ortodontiyi) değerlendirdik.

zirkonyum ve ortodonti 1

Zirkonyum dişler materyallerdeki gelişmelerle birlikte son yıllarda popüler hale gelmiştir. Zirkonyum estetik bir metaldir ve son derece dayanıklıdır. Dolayısıyla zirkonyum kronlar (yani zirkonyum kaplamalar) geleneksel metal alt yapılı porselenlere göre daha estetik ve sağlam bir yapısı vardır. Zirkonya metali ayrıca kimyasal olarak tepkimeye girmez.

Zirkonya dişlerin kaplama olarak kullanılmasındaki avantajlar şunlardır;

– Kolayca renklendirilebilir hasta isteğine göre yeniden şekillendirilebilir.

– Doğal diş minesine çok benzer ve ışık geçirir

– Metal alt yapı gereksinimi olmaz

– Üzerinde leke olmasına karşın dirençlidir.

– Biouyumludur. (Yani ağız içerisinde kullanıma güvenlidir.)

– Sıcak ve soğuk ısıları tolere eder ve dişlerde hassasiyet oluşumunu engeller.

– Çok sağlamdır. Zirkonya normal porselene göre beş kat daha dayanıklı olduğu raporlanmıştır.

Zirkonların bir başka avantajı da diş hekimi kendi ofisinde ya da teknisyen vasıtasıyla yapabilir bir gün ile bir hafta arası sürede rahat olur. Yani güzel gülüşünüze bir hafta gibi bir sürede kavuşabilirsiniz.

Eğer Konya da yaşıyorsanız zirkonyum dişler ve diğer dişler için konya zirkonyum diş sayfasından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Ortodontik tedavi (yani halk arasında diş teli tedavisi) ise dişlerin hareket ettirilerek düzleştirilmesi ve seviyelenmesi işlemidir. Böylece dişlerin görünüşü ve fonksiyonlarında iyileşme olur. Diş eti sağlığı, eklem sağlığı iyileşir ve çiğneme basıncı düzenlenmiş olur.

zirkonyum ve ortodonti 2

Bir çok insan çapraşık ve yerinde olmayan bir ya da birkaç dişinden şikayetçidir fakat bu dişleri kaplama ya da doğal olmayan yollar ile düzeltilmesini istemez. İşte bu durumlarda ortodonti uzmanına başvurmanız en doğrusu olacaktır. Diş teli tedavisi tüm yaşlarda uygulanabilmektedir.

Eğer Konya da yaşıyorsanız ve ortodonti uzmanı arıyorsanız konya ortodonti adresinden bilgi alıp ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Sağlıklı ve estetik gülüşler diler bu tarz problemleriniz için diş hekiminize muayene olmanızı öneririz.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz i[email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et