Tüm Saç Renkleri

Yüz şekline göre allık kullanımı

 

 

Daha önceki makyaj yazılarımda belirtmiş olduğum üzere kadınların en çok yaptığı makyaj hatalarından biri de allık kullanımıdır. Ten renginizden farklı tonlardaki allığın katman şekilde ve üstelik bitiş çizgileri belli olacak şekilde yapılması inanın hiç hoş durmuyor.

Allığı doğru bir şekilde kullanabilmek için öncesinde yüz tipinizi iyice tanımalısınız çünkü allık kullanımı yüz tipinize göre değişmektedir.

Örneğin, yüzünüz yuvarlaksa, yüzünüzü sadece biraz uzun göstermeniz gerekecektir. Gülümseyin ve yanağın en üst kısmına üflemiş olduğunuz allığı sürün ve hafif bir şekilde aşağı yukarı darbelerle allığı yedirin. Çenenize çok az değdirin, alnınıza da mutlaka allık sürün.

Yüzünüz uzunsa, allığı yanaklarınıza sürün ve yuvarlak hareketlerle allığı yedirin. Alın ve çeneye allık sürmeyin.

Oval yüzlüyseniz allığı sadece yüzünüzün kemikli olan kısımlarına sürmeli ve elmacık kemiklerini belirgin hale getirmelisiniz.

Üçgen yüze sahip hanımların allığı elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru sürmelidirler.

Kemikli bir yüze sahipseniz, ifadenizi yumuşatmak için kemikli kısımları arka plana çekerek, allığı elmacık kemiklerinize yuvarlak darbelerle sürmelisiniz.

 

yüz-sekline-gore-allik-surme-teknikleri

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et