Tüm Saç Renkleri

yüz şekillerine göre giysi seçimi

yuz-sekliOval Yüz Genellikle bütün yaka türlerine sahip üst giysileri seçebilirler. Kayık yakanın bu yüz şekline en çok yakışan yaka olduğu söylenebilir (Sever, 1998: 28).
Yuvarlak Yüz Bu yüz şekline sahip olan bireyler yüzün yuvarlaklığını vurgulayacak yaka türlerinden kaçınmalı ve yüzü daha uzun göstererek dengeleyecek yakaları tercih etmelidirler. Boyuna hafif uzunluk verecek şekilde bağlanmış fularlar, U, V yakalar bu yüz tipi için uygundur (Kırzıoğlu, 1992:141).
Kare Yüz Bu yüz şekline sahip olanlar yüzün kare görünümünü vurgulayacak dörtgen yaka türlerinden kaçınmalıdırlar. U, V yakalar yüzün köşeli görünümünü dengeleyeceği için kullanılabilir (Sever, 1998: 28).
Baklava Yüz Elmacık kemikleri geniş, çene ve alnın dar olduğu bu yüz şeklini dengelemek için uygun saç modelleri ile alnın sivri görünümü azaltılmalı ve çenenin sivriliğini azaltmada V yakalardan kaçınılmalıdır (Kırzıoğlu, 1992:142).
Dikdörtgen Yüz Geniş alın ve çeneye sahip bu yüz uzun ve köşelidir. Yüzün alından uzun görünümünü azaltmada kahkül kullanılabilir. Çenenin genişliğini ve köşeli yapısını azaltmada dörtgen yakalardan kaçınılmalı, uzun görünümünü dengelemede ise derin yakalar tercih edilmemelidir. Yuvarlak, kayık ya da derin olmayan V yakalar bu yüz şekline sahip olanlar için daha uygun olabilir (Altınöz ve Suvari, 2000:47).
Üçgen Yüz Bu yüz şeklini iki farklı yapıda incelemek mümkündür. Bunlardan ilki alnın geniş çenenin sivri ve ince olması, ikincisi ise alnın dar çenenin geniş olmasıdır. İlk üçgen yüz şeklinde çenenin sivriliğini azaltmada yuvarlak yakalar tercih edilmeli, uzun, oval yüz çizgisini tekrarlayan köşeli yakalardan kaçınılmalıdır. Uygun makyaj gölgelemeleri ile de çenenin sivri görünümü dengelenebilir. İkinci üçgen yüz şekline sahip olanlar ise çenenin genişliğini azaltacak modelleri tercih etmelidirler. Yuvarlak ve dörtgen yakalardan kaçınılmalı, V yakalar tercih edilerek çenenin geniş görünümü dengelenmelidir (Kırzıoğlu, 1992:142).
BULUNULAN ORTAMA GÖRE GİYİM Giyimi etkileyen bir başka önemli konu bulunulan ya da bulunulacak ortamdır. Evde, sporda, iş

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et