Tüm Saç Renkleri

Yunan örgülü topuz saç modelleri

İşte yunan tanrılalarının güzelliği. Antik Yunan’da var olan saç örgüleri tüm dünyada Yunan saç modelleri olarak geçer. Bu Helenistik tarz genellikle kadını daha romantik , masum ve bohem bir tarz oluşmasını sağlar.

Klasik Yunan saç örgü modellerinde bir saç örgüsü yapılır ve bu saçlarınızın bütününe yağdırılır. Bu şekilde hem toplu bir saç örgüsü modeli elde etmiş olursunuz hem de helen bir tarz elde etmiş olursunuz. Ayrıca zeytin yaprakları motifinde saç tokaları da bu tarzın vazgeçilmezlerindendir. Saç örgü modeli gelinliklerde sıkça kullanılır. Ayrıca omuzu ve sırtı açık ya da tek omuzlu gece elbiselerinde ve abiyelerde de sıklıkla kullanılan bir modeldir. Okul saçı olarak okulda da küçük kızlar bu saç modelini eğer başarabilirlerse kullanabilirler. Aşağıda nasıl yapıldığına dair ayrıntılı bilgi ve resimli tek tek fotoğraflarla nasıl yapıldığına dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

yunan örgülü topuz saç modelleri 1
yunan örgülü topuz saç modelleri 2


Örgülü saç modelinin yapılışı:

Spritz saç spreyini düşük bir at kuyruğu içine çekin ve saçlarınızı Iki bölüme ayırın sonra geri kalan bölümünde bir topuz haline çevirin. Örgü yerde topuz ve bobby-pin etrafında sarın.

yunan örgülü topuz saç modelleri 3

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et