Tüm Saç Renkleri

Yoga Yaparken Yapılan 4 Büyük Hata!

Merhaba sevgili yoga meraklıları. Bu yazımızda sizlere yoga yaparken yapılan en büyük 4 hatayı inceleyeceğiz. Önemsiz gibi görünen bazı detaylar hem yoga performansınızı düşürmekte, hemde sağlığınızı etkilemektedir. Stresli bir günün sonunda yapacağınız yoganın sizi dahada streslendirmemesi için gelin hep birlikte bu 4 hatayı inceleyelim!

1-) Nefes Egzersizleri

Özellikle yoga yapmaya yeni başlayan kişilerde en çok rastlanan hatalardan biri yanlış nefes alıştır. Yoga yapmaya yeni başladıysanız heyecanlı olabilirsiniz, veya stresli bir gün geçirdiyseniz yoga yaparken nefes alışverişlerinizde düzensizlik olabilir. Yoga yaparak kendinizi rahatlamanız için ilk olarak düzenli bir şekilde nefes alıp vermeniz gerekmektedir. Bunun için nefes egzersizleri ile başlamadan kısa bir antreman yapabilir veya eğitmeninizden bunun için yardım olabilirsiniz.

yoga yaparken yapılan 4 büyük hata! 1

2-) Giydiğiniz Kıyafetler

Pek çoğumuz yoga yaparken giydiğimiz kıyafetleri pek önemsemeyiz. Ancak giyeceğiniz yoga kıyafetleri rahat olmanız için en önemli etkenlerden biridir. Yoga pozlarında rahat etmeniz için giyeceğiniz yoga taytı küçük bir detay olsada çok önemlidir.

Bir diğer yanlış için spor yaparken giyilen çorapları kullanmaktır. Yoga yaparken mutlaka yoga çorabı tercih edin. Bu şekilde daha rahat esneyebilir ve yoga performansınızı arttırabilirsiniz.

Son olarak küçük bir detay gibi görünsede kullanacağınız yoga sütyeni özellikle terlememek ve rahat olmak için önemli bir detaydır.

yoga yaparken yapılan 4 büyük hata! 2

3-) Kullanılan Malzemeler

Yoga yaparken destek olarak bir çok malzeme kullanmamız gerekiyor. Bazılarımız bu malzemeleri pek önemsemez ancak yoga yaparken sağlığınızdan olmak istemezsiniz. Kullanacağınız bir bolster ile bel ve sırt ağrılarına maruz kalmadan keyifli bir yoga yapabilirsiniz. Yine bir meditasyon minderi ile uzun süren yoga seanslarında rahatsızlık çekmeden huzurlu bir şekilde yoganızı yapabilirsiniz. Bu yüzden kullanacağınız yoga malzemeleri çok önemlidir.

4-) Sınırları Bilmemek

Yapılan en büyük hatalardan biri ise yoga yaparken duracağınız noktayı bilmemektir. Özellikle yoga yapmaya yeni başladıysanız heyecanlı olabilirsiniz veya örnek aldığınız biri gibi olabilmek için haddinden fazla süren yoga seansları yapıyor olabilirsiniz. Bu durumlarda yoga yapmak, sizi rahatlamak yerine tam tersi vücut ağrıları çektiğiniz bir hale sokmaktadır. Bu yüzden sınırlarınızı bilin ve yoga yapmanın tadını çıkarın.

En rahat ve kullanışlı yoga ürünlerini incelemek isterseniz Nui Yoga Shop’u ziyaret edebilirsiniz. Herkese keyifli yogalar dilerim.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et