Tüm Saç Renkleri

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı? Buz Lazer İzmir

Buz lazer yaptırmak isteyen kişiler özellikle bu uygulamanın hangi dönemlerde yapılabileceğini merak etmektedir. Çünkü klasik lazer modelleri her mevsim yapılamamaktadır. Bu lazer yöntemlerinin yazın yapılamamakta olduğu görülüyor. İzmir buz lazer ise her mevsim yapılabilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu işlem acısız bir şekilde yapılırken ciltte tahriş oluşması gibi bir durum da söz konusu değildir. Bu uygulama sırasında kişinin derisine sık ve düşük dozda ışın verildiği için cildin zarar görmesi mümkün değildir. 

Buz epilasyon son derece konforlu bir şekilde yapılmaktadır. Bu yüzden ister kış aylarında isterseniz de yaz aylarında yapabilme imkanına sahip olursunuz. Teninizin beyaz veya bronz olması da bu noktada sorun oluşturmayacak. İzmir buz lazer yöntemi dışındaki lazer seçenekleri bronz olan tenlere uygulanamamaktadır. Fakat buz lazer yaptırdıktan sonra güneşlenmeyi düşünen kişiler güneşlendiği süreç içerisinde mutlaka yüksek faktöre sahip olan ve kaliteli bir güneş kremi kullanma yoluna gitmesi gerekir. Bu şekilde ekstradan güvenlik oluşturabilme imkanına sahip olursunuz. Günlük hayatınızda da güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekir. 

Buz Lazer Erkekler İçin Uygun Bir Yöntem Mi?

Kıl probleminden genellikle kadınlar rahatsızlık duyuyor olsa da erkeklerin de bu sorundan yana sıkıntı yaşadıkları görülmektedir. Bu evrede özellikle erkekler de buz epilasyon yaptırıp yaptıramayacaklarını merak etmektedir. Bazı erkekler sadece kıllarından rahatsızlık duyduğu için değil kıl dönmesi gibi sorunlardan dolayı da lazer epilasyon yaptırmak isteyebiliyor. Buz epilasyon yöntemi ise erkekler için de uygun olan epilasyon yöntemlerinin arasında yer almaktadır. Özellikle acı hissiyatının burada minimum seviyede olması erkeklerin avantajına olacak faktörler arasındadır. 

yazın lazer epilasyon yapılır mı? buz lazer i̇zmir 1

Erkek kıl tipi kadınlara göre daha kalın olduğu için birçok erkek lazer epilasyon sırasında çok fazla canının yanacağını düşünmektedir. Fakat İzmir buz lazer sırasında acı hissiyatı minimum seviyeye inmektedir. Bu noktada erkekler için en acısız yöntemlerin arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi ten rengi fark etmeden buz lazer işlemleri yerine getirilebilmektedir. 

Buz Lazer Kanser Yapar Mı?

Buz lazer yaptırmak isteyen kişiler herhangi bir sağlık problemi olup olmadığını merak ettiği gibi aynı zamanda toplum için de bu noktada kanser yapabildiğinin düşünüldüğü görülebilmektedir. www.buzlazerizmir.com Fakat buz lazer bu evrede incelendiği zaman özellikle kanser gibi bir sağlık problemine sebep olmadığı görülmektedir. Buz epilasyon yapılacağı sırada normalde cildinizin üst tabakasına ve kıl köklerinize uygulama yapılır. Kanser gibi bir sorun oluşması için ise derinin çok altına inilmesi gerekir. Yani iç organlara kadar gidilmesi gerekir. Fakat buz lazerde bu tarz bir durum söz konusu değildir. 

Buz lazeri düzenli bir şekilde yaptırıyor olsanız bile kanser yapma gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Hatta buz epilasyon makineleri röntgen, MR ve tomografi gibi cihazlara nazaran daha minimum seviyede ışın yaymaktadır. Bunun yanı sıra doğurganlığa engel olduğunu düşünen kişiler de bulunmaktadır. Fakat buz epilasyonda bu tarz bir durumun yaşanma ihtimali de yoktur ve doğurganlığınıza herhangi bir zarar gelmediğini net şekilde görebilirsini. 

Buz Lazer Sağlığa Zarar Verir Mi?

Hangi işlemi yaptıracak olursanız olun sizlerde bir sağlık sorununa sebep olup olmadığını merak edersiniz. Buz lazer yaptırmak isteyen kişiler de bir sağlık sorunu oluşturup oluşturmayacağını merak etmektedir. Buz lazerde yapılan incelemeler özellikle sağlık sorununa sebep olan bir durum oluşturmadığını gösterir. Lazer ciltte dahi minimum seviyede zarar verir. Bu yüzden daha ciddi bir sağlı sorununa sebep olması beklenmemektedir. Bazı epilasyon yöntemleri incelendiği zaman ciltte sorunlar olduğu görülebiliyor. Fakat buz lazer yönteminde bu tarz bir sorun görülmez. 

Hassas bir cilde sahip olan kişilerde hafif tahrişler yaşanmakta olduğunu görülebilir. Fakat bir sağlık problemi meydana gelmeyecektir. Tahriş yaşanması ise birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer ve bunun için herhangi bir işlem yaptırmanıza gerek kalmaz. Buz epilasyon yaptırdıktan sonra tahriş olmaması için güneşe direk maruz bırakmamalı ve mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekir. Aynı zamanda işlem sonrasında 4 – 5 saat boyunca duş almamanız gerekmektedir. Bunlara dikkat ederseniz buz lazer işleminden maksimum fayda görür ve herhangi bir sorun yaşamazsınız. 

3 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et