Tüm Saç Renkleri

Yaşıtlarımdan Daha Kısayım Nasıl Uzayabilirim

imagesBen 15 yaşındayım ergenliğime 12 yaşında girdim. o zamanlarda yaşıtlarım ile boyum aynı hatta biraz daha fazla uzundu. Erkeğim ve zayıf bir yapım var. ancak son iki senedir hiç boyum uzamıyor gibi geliyor, boyum 1.65.  Annem ve babam ortalamanın altında bir boya sahip babam 1.74 annem 1.53 boyunda.  Ben ileride kısa kalmak istemiyorum bu bende ciddi sıkıntı ve endişe yaratıyor.

Tedavisi var mı boyumu nasıl uzatabilirim?

 

Cevap:

Merhaba;  her yeni yıl ile birlikte sağlık ve tıp konusunda yeni gelişmeler ile birlikte pek çok sorun artık rahatlıkla giderilebiliyor. Kendini hiç sıkıntıya sokma bunun sağlıklı ve kesin çözümü var.

Öncelikle Aileni al karşına ve konuş, boyunun uzamadığını bunu çok sıkıntı yaptığını zaten onlarında kısa boylu olduğunu ve ileride kendininde kısa boylu olacağından korktuğunu söyle. Çok sıkıldığını ve kompleks yaptığını belirt.

Daha sonra bir ortopedi doktoru ile görüşün o sizi yönlendirecektir ancak son gelişmeleri aktarayım.

Artık eğer yaşınız 18’i geçmedi ise ve boyunuz kısa yada uzama sorunları yaşıyor iseniz bunu hormon tedavisi (iğneleri ) ile rahatlıkla aşabilirsiniz.

Bu konuda ayrıntılı bir yazı hazırladım buraya tıklayarak onu okuyabilirsin.

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et