Tüm Saç Renkleri

Yaşa Göre Gecelik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Modanisa’da gecelik modelleri ve gecelik fiyatlarında şenlik başladı! En iyi gecelik kumaşı ve tasarımlarına kadın gecelik modelleriyle ilgili bilgi veren Modanisa, yaşa göre gecelik seçiminin nasıl yapılması gerektiğine değindi. İşte, detaylar!

20’li Yaşlara Uygun Gecelik Seçimi

20’li yaşlara gelen genç kızlar ve kadınlar çok daha çılgın, eğlenceli ve seksi görünme arzusuna sahip olurlar. Bu görünüme sahip olabilmek için seçtikleri kıyafetlere daha da özen gösterirler. Bu yüzdendir ki iç çamaşırları ve geceliklerde farklı modeller tercih edilir. Bu yaşlara gelen kadınlar ve genç kızlar günümüzde de en fazla talep gösterilen gecelik kumaşı olan saten türündeki şort, elbise veya geceliği tercih ederler. Vücut proporsiyonuna göre dar gecelikler de tercih edilerek bu yaşların verdiği çılgınlığı gecelikler ile tamamlayabilirler.

modanisa gecelik modelleri
Modanisa Gecelik Modelleri

Gecelik modellerine göre kumaşlar farklılık göstermektedir. 20’li yaşlara uygun birçok gecelik modelleri bulunmaktadır. Saten kadın gecelik modelleri de bunlardan biridir. Ama 20’li yaşa uygun olarak desenli gecelikler, daha zarif ve sade gecelikler kullanılması tercih açısından daha doğru olacaktır. Bu yaşlarda daha canlı ve cıvıltılı renkler kullanılması hem yaşın getirdiği enerjiyi hem de “stil sahibi” olmanın gerektirdiği bazı detayları ön plana çıkarabilecektir. 

tesettür gecelik modelleri
Tesettür Gecelik Modelleri

30’lu Yaşlara Uygun Gecelik Seçimi

Bu yaşlardaki kadınların vücutlarının genç yaştaki kadınlar kadar canlı olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu nedenden dolayı da gecelik modelleri dikkatle seçilmelidir ki gizlemek istenilen kusurlar ve beğenilmeyen bölgeler gözükmesin. Bahsi geçen detayları gizlemenin ve istenen detayları ön plana çıkarmanın en kolay yolu ise yaşa uygun kadın gecelik modellerinin tercih edilmesidir. Bu yaşlara uygun olan koyu kırmızı ve siyah renkler saten geceliklerde daha hoş ve zarif görünüme yol açacaktır. Oldukça rahat bir kumaş olması nedeni ile de gecelik kumaşı olarak satenin tercih edilme oranı fazladır.

Kumaşlarına göre gecelik fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Mesela saten bir kumaş kalın gecelik kumaşına göre daha pahalı olabilmektedir. Yani kış aylarında kullanımı daha fazla olan kalın gecelik için “hesaplı” bir gecelik türüdür demek mümkündür. Bireyin vücut tipine göre ve yaşının da verdiği ilerleme ile beraber destekli gecelik modelleri de tercih edilebilmektedir. Ancak vücuduna ve kendisine güvenen kadınların dantelli gecelik giymesinde hiçbir sakınca yoktur.

mini gecelikler
Mini gecelikler

40’lı Yaşlara Uygun Gecelik Seçimi

40’lı yaşlara ulaşmışsanız vücudunuz önceki yıllara kıyasla biraz daha yaşlanmış demektir. Fakat bu yaşlanmayı ve belirtilerini spor ile bertaraf etmek mümkündür. Öyle ki spor yapan bireylerin yaşlarına oranla daha genç ve dinç görüldüğü iddia edilmektedir.

Özellikle 40’lı yaşlarda kadının kendini iyi hissetmesi oldukça önemlidir. Bu iyi hissetme ise vücudun sevilen noktalarını ön plana çıkaran kadın gecelik modelleri ile mümkündür.

2020 gecelik modelleri
2020 Gecelik modelleri

Gecelik seçiminde kumaşa ve rengine dikkat etmek gereklidir. Tabii ki istisnasız her birey istediği kumaşı ve rengi kullanmakta özgürdür. Ancak bu hususta yaş takıntısı olan 40’lı yaşlardaki kadınların gecelik kumaşı seçerken rahatlığı geri plana atmaması da gereklidir. Gecelik fiyatları bağlamında da araştırma yapan kadının kendisine ve bütçesine uyan her geceliği giyebilme özgürlüğü olsa da, rahatlık da oldukça önemlidir.

uzun gecelikler
Uzun Gecelikler

40’lı yaşlardaki kadınlar için gecelik fiyatlarına gelecek olursak kadife gecelik fiyatları saten geceliğe göre daha uygun demek mümkündür. Yine de gecelik modeli seçerken yanlıca fiyatı belirleyici etmen olarak seçmek doğru değildir. Örneğine esmer tenli kadınlar için krem, pudra ve kırmızı renkli kadın gecelikler idealdir. Buna karşılık beyaz tenli kadınlar için ise nispeten daha cıvıl cıvıl renkler tercih edilmelidir. Esmerlerde olduğu gibi beyaz tenlerde de krem gecelik seçilmesi oldukça soluk bir görüntüye neden olacaktır.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et