Tüm Saç Renkleri

Yarı Kapalı Tesettür Mayolar

Haşema olarak bildiğimiz islami kurallara uygun tesettürlü mayoların bir farklı tarzı olan yarı kapalı tesettür mayoları genellikle kolları açık üst kısım ya da diz altına kadar kapalı taytlardan oluşmaktadır. Bu yazımızda yarı kapalı haşema mayoların islami giyime uygun tasarımlarını sizlere sunmaya çalışacağız.

Tam Kapalı Tesettür Mayolar

Tam kapalı Tesettür mayoları kol uzunluğunu, ayak bileklerini boyun kısmını kapatan ve bazılarında da baş kısmını da kapatan ( bone şeklinde) şekilde tasarlanan mayolardır. Bu tesettür mayolarının en güzel özelliği plaj giyimde rahatlıkla ve güvenle giyebileceğiniz gibi , su itici, hızlı kuruma özellikleri ile birlikte kullanımı en kaliteli ürünleri oluşturmaktadır.

yarı kapalı tesettür mayolar 1
Tam kapalı tesettür Mayo / Haşema

2021 Koleksiyonunda Fiyatlar ; Marka ve malzeme kalitesine göre 90 tl ile 370 tl arasında değişmektedir.

Bu ürünler dışarıdan iki parça olarak görülebilir ancak bazı ürünler iç kısmından birbirine bağlıdır. Denizde ve ya havuzda sizi batırmazlar o hatta su yüzeyine daha rahat çıkmanızı sağlayan özel mayo kumaşları da vardır.

Markaları

Adesea
Armes
Emayo
Haşema
Nehar
Odema
Remsa Mayo
Ruko Maio
Seamay
Tesmay

Yarı Kapalı Tesettür Mayolar

Yarı Tesettür Mayolar genellikle Muhafazakar İslami Otellerde kadınlara ayrılan özel havuzlarda tercih edilmektedir. Genellikle genç kızların ve hanımların havuzlar için tercih ettiği bu tarzda Alt – Üst ve Bone şeklinde üç parça satılmaktadır. Tamamı likralı İthal özel mayo kumaşlar olduğu için çabuk kuruma sağlamaktadırlar.

yarı kapalı tesettür mayolar 2
Yarı Kapalı Tesettür Mayo Örneği
yarı kapalı tesettür mayolar

Yarı Kapalı tesettür modellerinin tamamını Remsamayo’nun resmi web sitesinden satın alabilirsiniz.

yarı kapalı tesettür mayolar 3
yarı kapalı tesettür mayolar 4
yarı kapalı tesettür mayolar 5
yarı kapalı tesettür mayolar 6
yarı kapalı tesettür mayolar 7

Likralı

Likra dünya‘da sadece Dupon’un üretebildiği oldukça esnek en kaliteli sentetik kumaşların başında gelir. Mayo’nun Likralı olması kaliteli bir mayo almanın en önemli unsurlarından biridir. Likra Esnek özelliği nedeni ile bedeninizi sardığı gibi rahatsız etmez. Saatlerce plajda, denizde ya da havuzda bu mayolar ile kalabilirsiniz. Terletmez, güneşin zararlı etkilerinden koruduğu gibi suyu iter ve ıslandığında oldukça hızlı bir şekilde kuruma özelliğine sahiptir.

Fiyatları belirleyen en önemli özelliklerin başında da mayo’nun kumaşının özelliği yatar. Polyester tarzında ipliklerden üretilen mayolar ile fiyat farkı buradan gelmektedir.

Jarse Kumaşlar ile üretilen Mayolar ise yarı esnek özelliğe sahiptir. Seyrek aralıklarla dokunur. Ancak sizi yaz aylarında terletir.

Kız Çocukları Yarı Kapalı Tesettür Mayo Modelleri

Kız çocukları için islami Oteller’de havuzlarda yada özel plajlarda giyebileceği mayo modelleri’de yarı kapalı tasarımların çocuklar için olan modelleridir. Bu mayolar, genellikle tesettür giyim için kız çocuklarınıza rahatlıkla giydirebileceğiniz mayo modellerini kapsamaktadır. Fiyatları ise 45 tl ile 190 tl arasında değişmektedir.

yarı kapalı tesettür mayolar 8
yarı kapalı tesettür mayolar 9
yarı kapalı tesettür mayolar 10
yarı kapalı tesettür mayolar 11
yarı kapalı tesettür mayolar 12
yarı kapalı tesettür mayolar 13
yarı kapalı tesettür mayolar 14

Yelekli ve Jileli

Jile Fransızca bir kelime olup Türkçesi Yelek‘tir.
Kolsuz bir elbise olarak tanımlanan, diz hizası etek boyunda olan, genellikle vücudun üst kısmına göre dikilen bir giysidir. Özellikle plaj elbisesi Havuz başında yada deniz kenarında sürekli giyebileceğiniz ve genellikle likra kumaştan üretilen mayolardır.

Tesettür’e Özel Boneler

Bu boneler likralı mayo kumaşından havuz ve deniz için üretilmiştir. Son derece esnek sizi sıkmayan, suyu geçirmeyi engelleyen ve çabuk kuruyan özel kumaştır ve fiyatları ise 21 ile 35 tl arasında değişmektedir.

yarı kapalı tesettür mayolar 15
yarı kapalı tesettür mayolar 16
yarı kapalı tesettür mayolar 17
yarı kapalı tesettür mayolar 18

Mayo Tayt

Mayo Taytları ayrıca alabileceğiniz gibi takım da alabilirsiniz. Hatta yedek olarak kullanmak için sadece bu taytları da kullanabilirsiniz. Deniz ve havuz için özel olarak üretilmiş likralı ürünlerin fiyatları ise 40 tl’dir. Bu taytları üzerine farklı kıyafetler seçip özellikle plaj ve havuz kenarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Özellikle yarı kapalı tesettür mayolarında tayt sıklıkla kullanılmaktadır.

yarı kapalı tesettür mayolar 19
yarı kapalı tesettür mayolar 20

Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Satın aldığınız bu ürünler denizde ve havuzda kullanımınıza göre dayanıklık süresinde değişiklik gösterecektir. Denizde kullandığınız taktirde tercihen üzerinizde kurutmadan duş alıp tuzlu sudan arındırmanız dayanıklılık süresini oldukça uzatacaktır. Havuz’da da yine klorlu su mayonuzu tahrip edebilir ancak denizdeki tuzlu su kadar değil.

%80’i e-ticarette yani internette satılan Tesettür mayoları’nı satın alırken Ürünün kumaşına çok dikkat etmek gerekmektedir. Tercihen Likra özel mayo kumaşı olması oldukça önemlidir. Polyester terletir, Petrol ürünü olduğu için çabuk deforme olur. Jakre ise yarı esnektir bu da sizin rahat etmenizi engeller ve sizi terletir.

Kargo Ücreti yine belirleyici bir unsurdur, Kargo fiyatları Türkiye genelinde gönderim ücreti olarak 10 ile 25 tl arasında tutmaktadır. O nedenle Ücretsiz kargo sağlayan satış yerlerinde fiyatları karşılaştırın.

Kapıda ödeme seçeneği de yine önemli bir husus. Satın almadan önce kargo yetkilisine parayı vermeden mayoyu paketinden çıkarıp kontrol etmeli sonrasında ödeme yapmalısınız. Bu şekilde güvenli ve garantili ödeme yapmış olursunuz.

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] kumaşı özel olarak üretilen bazı kısımlarında ( Özellikle kapalı ve yarı kapalı tesettür mayolarda ) likranın kullanıldığı hızlı kuruyabilen ve su tutucu özelliğe sahip ipliklerden […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et