implant
Tüm Saç Renkleri

Yandan Topuz Nasıl Yapılır?

Topuz saç modeli saçlarınızı toplayarak yapabileceğiniz en pratik yöntemleri çok sayıda farklı tarzda oluşturmanızı sağlar. Saçlarınızı topuz yapabilmeniz için saçlarınızın uzunluğu en az omuzlarınıza kadar dökülmelidir.

Yandan Topuz Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Yandan topuzlu saçlar diğer topuz modellerinden simetrik olarak daha farklıdır. Saçtaki dolgunluğu iki taraftan birine yoğunlaştırır. Bu bazı kadın yüz tipleri için hayati bir kurtarıcı olabilir. Yandan topuzlu saçlar özellikle;

  • Kulaklarının biçiminden hoşlanmayan kadınlar;
  • Yüz hatları uzun ve sivri olanlar
  • Yüz hatlarında simetri sorunu yaşayanlar ( Sağ ya da sol yüz simetriğinde farklılık gibi )
  • Burun kemeri olan kadınlar
  • Minyon yüzü olmasına karşın yüzünü zayıf ve küçük gören kadınlar

İçin ideal bir saç modelidir.

implant

Hangi Yaş Aralığında İdealdir?

Yandan topuz saç modelleri sizin daha hanım hanımcık olmanızı sağlar, Küçük yaştaki kızlar için ( 14-18 ) örgülü ve yandan topuz saç modelinin daha çok yakıştığını söyleyebilirim.

Özellikle 30 yaş üstü bayanlar ise ofis ve çalışma ortamında yandan toplanmış ve topuz ile birlikte şekillendirilmiş saç modellerini tercih edebilirler. Sizi daha naif, kibar ve asil göstereceğinizden emin olabilirsiniz. Ayrıca yüzünüzü ortaya çıkardığı için sizi yaş olarak daha genç gösterecektir. Doğru bir makyajla ( Tercihen sade ve ten renginize uyumlu bir makyaj tonu ile ) çok daha güzel ve genç görünebilirsiniz.

Yandan Topuz saç Modeli yapılışı

Düğünlerde de en çok kullanılan saç modelleri olan topuzlar yandan yapıldığı zaman bir kadın tek başına ortalama 5 ile 10 dakika arasında rahatlıkla saçlarını topuz şeklinde şekillendirebilir.

Örgülü Topuz Saç Modeli

Örgülü Topuz saç Modeli aşağıdaki şekilde toplamda 5 dakika ve tek başınıza rahatlıkla yapabileceğiniz bir sa modelidir. İki uçlu basit bir saç örgüsü, burkarak çevirdiğiniz saç kuyruğu ve sabitleştirmek için kullanacağınız 4 adet saç tokası ile rahatlıkla bu saç modelini yapabilirsiniz.

2db0038491dabcc9d142bdf785a089c7

Dağınık ve Yandan Topuz Saç Modeli Yapımı

Bu saç modelinde saçlar önden sadece burkulmuştur, Saçlarınızı sadece saç spreyi ile şekil vermeniz yeterlidir. Saç tokası ile sabitleyerek dağınık ve dalgalı saçlarınızı toplayabilir ve çok güzel bir saç stili elde edebilirsiniz.

5d86aa3e99fb5179e22da858ae21b6b5

At Kuyruğunu Yanlarda Topuz Şeklinde Toplamak

Yine kolaylıkla tek başınıza ve takriben 4 dakikada yapabileceğiniz bir saç modeliç. Yapmanız gereken Kahkül bırakmak ve saçlarınızın önlerini orantılı ve düzgün bir şekilde bırakmak. Hem saçlarınızın önlerinde kahkül olmasını hem de saçlarınızın yanında bir topuz modeli yaratmak istiyorsanız bu saç modelini deneyebilirsiniz.

89ec321e2a9fa3da8e4e910f4f91ce2f

Yandan Örgülü Topuz Modeli

Yandan örgülü bir saç modelini yapmak için bir kişiye daha ihtiyacınız olacağını belirtelim çünkü tek başınıza saçınızı tam olarak doğru bir şekilde öremeyebilirsiniz. Ördüğünüz bu saç örgüsünün ucunu bir gül demeti şeklinde sarıp tokalar ile sabitlediğiniz zaman güzel bir saç modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

337d4d37ab3967f4187b7a98dfe07a5e

Yukarıdaki saç örgüsünün bir benzeri ama bu sefer saçımızı balık sırtı şeklinde şekillendiriyoruz. Saç maşası ile dalga vererek bu işlemi 15 ‘dakikada yapabilirsiniz. Sonuçta Abiye saç modeli olarak kullanabileceğiniz son derece güzel bir yandan topuzlu saç modeli ortaya çıkacaktır.

f65c5c4252f71bc236bfd5de24760107

Bir önceki yandan örgülü saç modelinin tamamen aynı şekilde örülerek elde edilen başka bir topuz saç modeli.

fe558b81c2b57e7fd1ebab390f56b66d

Kaynak: https://drkadinca.com/guzellik/topuz-sac-modelleri-2019/

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et