Tüm Saç Renkleri

Vajinal Halka-Nuvaring Doğum kontrolü sağlar mı?

nh 5Soru

Merhaba ben Sude, Doğum kontrol hapları kullanıyordum ama aşırı bulantı yapmaya başlayınca bırakmak zorunda kadım. Vücudumun içine spiral’de taktırmak istemiyorum. İğne olmakta beni aşırı korkutuyor sorum erkek doğum kontrolü için iğne ya da hap kullanabiliyor mu?  Bu yöntemlerin dışında daha kolay ve risksiz bir yöntem var mıdır? Sorularımı cevapladığınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap

Merhaba Sude hanım öncelikle şunu belirtelim erkekler için her ne kadar geliştirilme çabaları olsa da şu an için Türkiye de kullanılan iğne yada ilaç şeklinde doğum kontrol yöntemi bulunmamaktadır. Kullandığınız yöntemler haricinde Vajinal halka diye bilinen ve NuvaRing adı verilen hormon içerikli ve kolaylıkla vajinanıza kendinizin takabileceğiniz bir yöntem..

Ayrıntılı bilgi buradan

Ekşi sözlük yorumları için buradan

olumsuz bir örnek yaşanmış onunla ilgili ingilizceniz varsa da buradan 

Bilgi edinebilirsiniz.

Fiyatı : 25 tl

Kullanımı : bir adet halka var bu halkayı yerleştiriyorsunuz ( Adet kanamasının ilk günü ) 3 hafta boyunca kalıyor ve 21 gün sonra halkayı geri alıyorsunuz. Bir daha ki ay için yeni bir halka kullanıyorsunuz.

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et