Tüm Saç Renkleri

Uyum Sınavı Nedir

kuaforSize ve tüm arkadaşlara sesleniyorum.Okumanın yaşı yoktur bunu bilmenizi isterim.
Bende üniversiteyi askerden sonra 23 yaşımda kazandım.29 yaşımda öğretmenliğe başladım.Hiç birşey geç değil sadece istemek gerekiyor.Kalfalık Belgesine gelince işler gün geçtikçe zorlaşıyor.5 yıl sonra dahada zor olacak emin ol.


Şu anda hiç belgesi olmayan kişiler yani siz  3 şekilde belge alabilirsiniz .

1-Meslek okulunda 19 yaşının üstü kayıt sözleşmesi ile  kayıt yaptıracaksın 3 yıl kayıtlı kalacaksın.duruma göre okulada çağırabilirler veya bekle 3 sene sonra gel sınava girde diyebilirler,mesela bizde haftada 1 gün okula geliyorlar.30 yaşında bayanlarda var.
2- affı beklemeniz gerekiyor şu an bir af yok afta yaşı kurtaranlar direk kalfalk sınavına giriyor.
3.yol ise geçmişe dönük 6 yıl sigorta veya bağ-kur çalışmışlıgı göstermek.İşin aslı benim anlattığım gibi yazdıklarımdan anlamadığın yerleri ayrıca sorabilirsin.
Şunu söyleyeyim ki hiç bir şey için geç değildir.Ama bunları gözünüzde büyütmeyin bizde yaz tatili 4 ay sömestir tatili 1,5 ay geriye kaltı 6,5 ay oda haftada bir gün okula gelirsin. Devamsızlık hakkı şu bu derken en fazla 20 gün okula giderseniz .bazı branşlarda 12 kişilik sayı oluşmadıgı için sınıf açılmıyor .kayıt tarihinden 3 sene sonla sınava girebiliyorsunuz.Sora tabiki ustalık belgesi saygılar. Muzaffer ÇETİN

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et