Tüm Saç Renkleri

Türkiye’deki Yabancı Damat Dağılımları

Evlilik, tüm dünyada aile olmanın temel kuralı olarak bilinmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her yıl yüzlerce genç evlenerek hayatlarını birleştirir. Türkiye’de her ne kadar Türk insanı büyük çoğunlukla kendi arasında kız alıp verse de son zamanlarda yurt dışından da gelin ve damatlar almaktayız. Özellikle son birkaç yılda Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden kızlarımız farklı ülkelere gelin gitmeye başlamıştır.

İşte Türk Genlinlerin Yabancı Damatlarla evlilik haritası. Türk kızları hangi damatlarla evleniyor ve nereye gelin olarak gidiyor hep birlikte bakalım.

türkiye'deki yabancı damat dağılımları 1
Yabancı Damat Dizisi

GÜNEY KORE: Tüm dünyayı etkisi altına almış olan K pop akımının vatanı olan Kore, son yıllarda Türkiye’den en çok kız alan ülkedir. Geçmişten günümüze kadar kardeşlik bağıyla bağlı olduğumuz bu memleketin erkekleri Türk kızlarını gelin almakta başı çekmekteler. Her iki ülke için de kültürel zenginliği arttıran bu evliliklerin çoğalmasını dilemekteyiz.

AFRİKA ÜLKELERİ: Yıllardır ülkemizde kendi çaplarında ekmek paralarını kazanmaya çalışan bu baba yiğit delikanlılar kızlarımızın da gönlünde taht kurmayı başarmaktadır. İki ırkın birleşimiyle dünyaya gelen minik melez bebeklerin ileride birer yıldız olacakları aşikar.

ORTA ASYA ÜLKELERİ: Genellikle kız aldığımız Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan gibi ülkelere günümüzde kızlarımız da gelin olarak gitmektedir. Özellikle Kazakistan’a olan ilginin artmasıyla bu yörelere yöneliş de hızla artmaktadır.

DİĞER ASYA ÜLKELERİ: Tıpkı Güney Kore gibi diğer Asya ülkelerine de kız vermekteyiz. Bunların başında, Japonya, Tayvan, Çin ve Endonezya gelmektedir. Dil,din,ırk ayrımı yapılmadan kurulan bu yuvaların insanlık adına atılan güzel bir adım olduğu aşikardır.

Avrupa’da ise tabii ki en çok Almanya, Hollanda, İngililtere ve Amerika kıtasında Amerika ve Kanada’da yabancılar ile evlenip yerleşen pek çok kadın vardır.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et