implant
Tüm Saç Renkleri

Türkiye’de kadın işverenler Kadın Çalışan İstihdam Ediyorlar

Türkiye’de kadın girişimcilerin çalışan sağlarken ilk tercih ettiği çalışanların da kadın olması kadın dayanışmasının en net göstergelerinden biri olarak görülebilir.

Türkiye nüfusunun %50’si yani yarısı olmasına karşın Türk kadınının ekonomideki yeri çalışma verilerine baktığımızda çok yetersiz. Tuik verilerine göre; iş gücüne katılım oranı %33 ve istihdam oranı %29 oranında. ( 2017 Araştırması )

Türkiye’deki girişimci kadınların bir dernek çatısı altında var olmasını sağlayan KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği)’in Başkanı Emine Erdem oluşturdukları Türkiye Kadın Girişimcilik Endeksi ile birlikte kadın girişimcilerin çalışan sağlarkan öncelikli olarak yine kadın çalışanlar tercih ettiğini belirtti. 438 kadın girişimcinin görüşüldüğü araştırmada Emine Erdem şu açıklamalarda bulundu:

“Girişimci kadın kadına dokunuyor. Kadın girişimci ilk 5 çalışanını kadın alıyor. Daha çok kadınlara istihdam sağlıyor. Bu da bize kadın girişimci sayısının artmasına ekonomiye yaptığı katkıyı nasıl artırdığını gösteriyor”

implant

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et