Tüm Saç Renkleri

Triklosan nedir?

triklosanAntibakteriyel sabunların içerisinde yer alan Triklosan özellikle diş macunları, deodorantlar, tıraş losyonları, kozmetik ürünlerinde de mevcuttur. Bu madde su ile temas ettiğinde kanser etkisine yol açan kloroform gazının salınımına neden oluyor. Kanserin dışında karaciğer hastalıklarına ve depresyona da neden olmakta. Bununla birlikte çocuklarda alerji ve egzamaya neden olabilmekte.

Triklokarbon 2001 senesi istatistiklerine göre Amerika’da sıvı sabunların yüzde 76’sı ve kalıp sabunların yüzde 26’sında bulunuyor. Bu oranın günümüzde çok daha fazla olduğunu belirtmek gerekir. 40 yıldan bu yana kullanılan triklosan maddesinin bilinen bu  yan etkileri 2000’li yıllada yapılan araştırmalarla ortaya çıktı.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et