Tüm Saç Renkleri

Travazol Krem Mantar ve İsilik Etkisi

Travazol Krem, dermatoloji uzmanları tarafından reçete edilen ve eczanelerde 16.20 TL üzerinden satılan bir cilt bakım kremidir. Başta mantar hastalıkları kaynaklı ortaya çıkan cilt problemleri olmak üzere birçok cilt probleminin tedavisinde kullanılmaktadır.

Travazol Krem Etken Maddesi

Kremin etken maddesi diflukortolon valerat olarak bilinen bir maddedir. Yüzde 1 oranında bulunan diflukortolon valerat maddesine ek olarak izokonazol adlı bir maddede bulunmaktadır. Yardımcı etken madde görevinde olan izokonazol yüzde 0.1 oranında bulunmaktadır.

Travazol Krem Etkileri

Özellikle mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan krem, ciltle alakalı birçok konuda da kullanılabilmektedir. Bakteriyel cilt enfeksiyonları, sivilceler, iltihaplar, egzama gibi cilt problemlerinin tedavisinde de önemli bir rol oynamaktadır.

travazol krem mantar ve i̇silik etkisi 1

Travazol Krem Yan Etkileri

Yaygın olarak görülen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat bazı durumlarda alerjiye bağlı olarak:

⦁ Nefes darlığı ve nefes almakta güçlük
⦁ Yüzde şişme
⦁ Boğazda şişme
⦁ Karın ağrısı
⦁ Mide bulantısı
⦁ Baş dönmesi yaşanabilir.

Travazol Krem Muadili

İlacın etken maddesine göre birçok farklı muadili bulunmaktadır. Bu eşdeğer kremler arasında ise en çok tercih edilenler:

⦁ Fungiod krem
⦁ Travazol krem
⦁ Oly krem
⦁ Fungajen krem
⦁ Tracovol krem

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bu kremi ayak parmağımda çıkan mantar sonucu doktora gittiğim doktorumun önerisi üzerine almıştım. Bir hafta kadar kullanmamı istemişti doktorum ve düzenli bir şekilde kullandım. Gün geçtikçe iyiye gidiyordu. İşe yaradığını görmüştüm. Evet yaklaşık 8-9 gün sonra tamamen geçmişti. Sürekli ve düzenli temizliğini de yapıyordum. Ancak ilacı bıraktım ve belli bir süre sonra yine tekrarladı. Açıkçası kesin bir çözüm sunmadı bana. Herhangi bir yan etkisi de olmadı. Ancak belirttiğim gibi tam olarak da kesin bir çözüme kavuşturmadı.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et