Tüm Saç Renkleri

Tırnak Kırılmasının 5 Temel Nedeni – Daha Güçlü Tırnaklarınız Olsun

Vitamin eksikliği nedeni ile sürekli tırnak uzatmaya çalışan ama bu süreçte tırnak kırılması sorunu ile karşılaşmış biri olarak artık daha güçlü ve uzun süre kırılmayan uzun tırnaklara sahip bir kadın olarak bu konuda size benim de nedenleri arasında tanık olduğum 5 tırnak kırılması nedenini açıklayacak ve daha güçlü tırnaklar için neler yapabileceğimizi anlatmaya çalışacağım.

tirnak-kirilma

Soru: Tırnak kırılmasının sebebi nedir?  Kırılmasını önlemek için ne yapabilirim ?

Cevap: Tırnaklardaki kırılmaların nedeni tırnakların kuru kalması

vitamin ve kalsiyum eksikliği

dış etkenler ve yeterince beslenmemektir.


Dış etkenler: Cilt kurulugu, kimyasal ürünler, ilaç yan etkileridir.

Sürekli Tırnak kırılmasını engellemek için;
Vücudumuzda almamız gereken kalsiyum, B1,B2 vb. vitaminler sayesinde tırnak kırılmasının engellenmesine yardımcı olunabilir.

tırnak kırılmasının 5  temel nedeni - daha güçlü tırnaklarınız olsun 1

Yanlış Uygulamalar ve Kimyasallar

Oje, aseton ya da ellerin çok uzun bir süre suda kalınması tırnakları zayıflatabilir. Bunun dışında Jel Tırnak uygulaması, Protez tırnak ( Akrilik tırnak ) uygulamaları da eğer doğru şekilde uygulanmaz ve özellikle protez çıkartılma işleminin yanlış uygulanması sonucunda da tırnak kırılması yaşanmaktadır.

Güçlü Tırnaklar İçin

Tırnaklarınızı Kimyasaldan Uzak Tutmalısınız

Özellikle sıvı bulaşık deterjanı gibi temizlik malzemelerinin birçoğu tırnaklarının kurumasına ve kırılmasını sağlayacaktır. Ancak birçok kadının bunları kullanmaması imkânsız olmaktadır. Bundan dolayı keskin olmayan temizlik ürünlerini tercih etmeli ve bu ürünleri tercih ederken dikkatli olmanız gerekecektir.

Eldiven Kullanın

Gün içerisinde temizlik yapmak zorunda kalan kadınların muhakkak temizlik eldiveni kullanması önerilmektedir. Böylelikle tırnaklarınızın sürekli su içerisinde olmasını engelleyebilir ve kimyasal maddelerden kurtarma fırsatını bulabilirsiniz.

Aseton Kullanımını Azaltın

Birçok kadın oje sürmesiyle birlikte maalesef çıkarmak için asetonu sürekli olarak kullanmaktadır. Ancak aseton tırnaklarınızın kurutmasına ve kırılmasına sebep olmaktadır. Bundan dolayı ojelerini çıkarmak istediğiniz ürünün içeriğine dikkat etmeli ve aseton olmadığına emin olmanız kırık tırnaklardan kurtulma yöntemleri arasında bulunmaktadır.

4 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et