Tüm Saç Renkleri

Ters Ombre Nedir? Renkleri

Sanıyorum omre saç renklerini saçlarında denemeyen 30 yaş altı çok az kadın kalmıştır. Ancak Ters ombre modelleri için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil. Kuaförler bil tam olarak ters omre uygulamasını bilmiyor ya da hiç uygulamamış. Ombre geçişinden kesinlikle daha zor olan bu saç rengi uygulamasında saçların üst kısmı açıkken saç uçları koyu tonlarda oluyor.

Ters Ombre Nedir? Nasıl Uygulanır

ters ombre nedir? renkleri 3
ombre modelleri ve renkleri 1

Ombre Modelleri ve Renkleri

Her zaman uygulanan ombre renklerde saçların dip ve üst kısımları doğal saç renginde yada daha koyu tonlarda olurken bu uygulamada ise saç dipleri daha açık tonlarda olurken saç uçları daha koyu tonlardadır. uygulaması kesinlikle kolay olmadığı gibi daha masraflıdır.

Ters Ombre Modelleri

Aşağıdaki örnek saç renkleri geçişlerinde de gördüğünüz gibi saç dipleri daha açık tonlarda. Bazı ters omre uygulamalarında saç uçları doğal renkte iken saç dipleri boyanarak farklı saç rengi uygulamaları da gerçekleştirilebilmekte.

ters ombre modelleri
Ters Ombre Modelleri
ters ombre nedir? renkleri 4
ters ombre nedir? renkleri 5
ters ombre nedir? renkleri 6

Bu uygulama genellikle sıra dışı saç renkleri uygulayanların tercih ettiği bir saç rengi uygulaması olarak görülebilir. Çünkü genellikle uygulanan bu yöntemde renk algısı da farklıdır. Dolayısı ile alışılmışın dışında bir saç rengi seçimi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

ters ombre nedir? renkleri 7

Ombre modelleri ve omre ile ilgili bilmeniz gereken tüm bilgileri; Ombre renk seçimi nasıl yapılır, nasıl uygulanır, ombre saç nasıl tek renge döndürülür gibi ayrıntıları ilgili konumuzda bulabilirsiniz.

ters ombre nedir? renkleri 8

10 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] 2-Ters Ombre: Normalde uygulanan ombre uygulamasında saç rengi koyudan açığa doğru gider. Ters ombre de ise bu renkler tam ters şekilde uygulanmaktadır. Yani dipler saçık uçlar ise koyu renk tonunda. […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et