Tüm Saç Renkleri

Terbisil Krem Nedir? Etkileri – Kullanıcı Yorumları

Terbisil krem antimikotikler grubunda yer almaktadır. Antimikotik ilaçlar mantara bağlı enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Hekim tarafından reçete edilebileceği gibi eczaneden reçetesiz olarak da alınabilir.

Terbisil Etken Maddesi

Terbisil krem her 1 gramında 10 mg (%0.1) Terbinafin Hidroklorür etken maddesi içermektedir. Terbinafin etken maddesi T. Rubrum, E. Floccosum, Malassezia Furfur ve Kutanöz Candida türü mantarların çoğalmasına engelleyerek, sebep oldukları enfeksiyonları ortadan kaldırır. 

Terbisil Kullanım Alanları

Terbisil krem yukarıda bahsedilen mantar türlerinin sebep olduğu atlet ayağı hastalığı, kasık kaşıntısı, saçkıran, isilik, Pitriyazis versicolor (samyeli) gibi sorunların tedavisinde kullanılmaktadır.

terbisil krem nedir? etkileri - kullanıcı yorumları 1
Terbisil Krem

Kullanım Şekli: Uygulanacak bölgeyi temizledikten sonra Terbisil kremi günde bir kez ince bir tabaka halinde sürün ve yavaşça ovarak ilacı yedirin. Yalnızca haricen kullanım için uygundur. Enfeksiyonlar birkaç gün içerisinde iyileşme gösterse de kullanıma doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca devam ediniz.

Muadil İlaçlar

Corbinal, Laminox, Lamisil, Mikonafin, Mycocur, Terminus

Yan Etkileri

Terbisil kremin en sık görülen yan etkileri ciltte soyulma ve kaşıntıdır. Bunun dışında daha seyrek olarak kabuklanma, renk değişikliği, kızarıklık, yanma, tahriş gibi etkiler görülebilmektedir. 

Uyarı: Terbisil krem yüz için kullanılmaz. Gözle temas etmesi halinde bol su ile yıkayarak doktorunuza başvurunuz. Çocuklarda kullanımı ile ilgili detaylı çalışmalar bulunmamaktadır.

Fiyat

Terbisil % 0.1 15 mg krem 2019 satış fiyatı 9.03 TL’dir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et