Tüm Saç Renkleri

Teknolojiyle Beraber Cilt Bakımı Teknikleri Gelişiyor

Geçmişten günümüze hem kadınlar hem de erkekler kişisel bakımlarına önem vermektedir. Özellikle vücutta en çok dikkat eden bölümlerden yüz bakımı bakımının yapılmasına dikkat edilen bir bölge olmaktadır. Bu kapsamda cilt bakımı teknikleri, diğer bakım özelliklerine göre daha kapsamlı olmaktadır. Bakım yapan kişiler, gerek cilt bakım ürünlerinden gerekse bakım yapan güzellik merkezlerinden yardım almaktadır. Gelişen teknolojiyle beraber bu alanda büyük kolaylıklar sağlanmaktadır.

 Kozmetik firmaları, ürettikleri krem ve vücut yağlarıyla cilt bakımı tekniklerinin kolaylıkla yapılması için yeni ürünler üretmektedir. Ancak donanımlı bir bakım hizmet almak isteyen kişiler güzellik merkezlerinden yardım almaktadır. Cilt bakımı alanında yeterli hizmet veren güzellik merkezleri, teknolojik gelişimlerinde yardımı sayesinde, prp ve dual yellow bakımları yapmaktadır.

teknolojiyle beraber cilt bakımı teknikleri gelişiyor 1

 Prp Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Prp güzellik merkezlerinde sadece uzmanlarla yapılmaktadır. Ayrıca sağlık kuruluşları da PRP yapmaktadır. Halk arasında gençleştirme olarak bilinen tedavi, kan plazmasından alınan örnekle yapılmaktadır. Kısacası vücuttan alınan kan hücrelerinin PRP makinesine girip çıkmasının ardından, cilt bakımı için deri üzerine kullanıldığı yöntem olmaktadır. Bu yöntem sayesinde deri ki hücreler kendilerini hızlıca yenilemektedir. Bu sayede yeni gelen genç deri hücreleri cildin güzel görünmesini sağlamaktadır.

 Kanda üretilen tam kandan türetilen plazma proteini içerisinde yer alan trombositlerin zengin olduğu kan hücreleri kullanılmasıyla, derinin eski genç haline gelmesi sağlanmaktadır. Cilt lekeleri, sivilceler, deride oluşmuş çukurlar, sarkıklar bu tedavi sayesinde düzeltilmektedir. Kozmetik alanı dışında bu yöntem son günlerde oldukça popüler olmaktadır. Ayrıca uzmanlarca yapıldığı için deriye herhangi bir iz yada zarar verilmesi söz konusu olmamaktadır.

teknolojiyle beraber cilt bakımı teknikleri gelişiyor 2

 Dual Yellow Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Dual yellow ciltte görünmesinin istenmeyen leke, sivilce, kızarıklık ve büyük cilt gözeneklerinin ortadan kalkmasını sağlayan bir makine olmaktadır. Makinenin çalışma mekanizme özelliği, lazerli olmaktadır. Lazerli tedavi işlemi yapıldığı için bazı kişiler, kullanılmasını istemese de, cilde herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

 Dual yellow kullanılmasıyla ciltte oluşan sivilce, leke, kızarıklık ve gözenekler ortadan kaldırılması için kullanılmaktadır. FDA onaylı bakır bromür özelliğinde ki lazer sistemi, uzmanlar tarafından kullanılmaktadır. Eğitimini almış kişilerin kullanması doğru önerilmemektedir. Ayrıca günümüzde PRP ve Dual Yellow teknolojik açıdan cilt bakımında devrim niteliğinde kabul edilmektedir.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et