Tüm Saç Renkleri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) kapsamında değerlendirilen bireylerin yararlanabileceği ve SGK’nın karşılamadığı fark ücretlerini karşılayan bir özel sağlık sigortası türüdür. SGK kapsamına alınmayan veya kapsama alınsa dahi kısmen karşılanan tedavi masraflarının tamamıyla karşılanmasını sağlayan ve kaliteli sağlık hizmeti almak isteyen bireylerin bu isteğine cevap veren tamamlayıcı bir sigortadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmetinden yararlanabilmek için SGK’ya bağlı olma ve 60 yaşın altında olma şartları bulunmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın iki tür teminatı vardır:

 • Yatarak Tedavi

Yatarak tedavi; doktorun raporunda ayrıntılı olarak belirtilmesi ve tıbben gerekli olması şartlarıyla sigortalının hayati bir tehlike durumunda acil sağlık giderlerinin karşılanmasını ifade eden ve yalnızca sigorta başlangıç tarihinden sonra yaşanacak rahatsızlıklarda uygulanan tedavi türüdür.

 • Ayakta ve Yatarak Tedavi

Ayakta ve yatarak tedavi; yatarak tedavinin kapsamında yer alan tıbbi müdahalelerin yanı sıra tahlil, fizik tedavi, radyoloji gibi tedavileri de kapsar. Bu planda bulunan ayakta tedavi kullanım limiti 6 veya 8 defa ile sınırlandırılmıştır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kullanım Şartları:

 • Özel hastane veya sağlık kuruluşunun SGK ile anlaşmalı olması
 • Doktorun SGK ile anlaşmalı olması
 • Sağlık branşının SGK kapsamında yer alması
 • Tedavisi talep edilen hastalığın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçe genel ve özel şartlarına uygun olması
 • Detay : Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
tamamlayıcı sağlık sigortası 1

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

 • Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu ve SGK kapsamında faaliyet gösteren özel hastane ve sağlık kuruluşlarından herhangi bir fark ücreti ödenmeden yararlanılabilir.
 • Yüksek standartlarda kaliteli sağlık hizmeti almanın en güvenilir ve kolay yoludur.
 • Tedavi fark ücretleri %100 ödeme kapsamındadır.
 • Yatarak tedavilerde çok sayıda avantaj ve seçenek mevcuttur.
 • Ayakta tedavilerde seçilen tedavi planına bağlı olarak 6 veya 8 adet ayakta tedavi hakkı sunulur.
 • Kapsamlı check-up ve diş sağlığı paketi sunulur.
 • Refakat gerektiren yatakta tedavi durumlarında özel sağlık kuruluşları tarafından talep edilen konaklama ve benzeri harcamalar karşılanır. Ameliyat hizmeti, oda yemek servisi, yatarak ilaç tedavisi, yoğun bakım gibi sigortalıları yüksek maliyetlerle karşı karşıya bırakabilecek harcamalar bu sigorta kapsamında ücretsiz olarak sunulacak hizmetlerdir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı Doğa Sigorta güvencesiyle yaptırarak tüm bu avantajlardan kolayca yararlanabilir, Doğa Sigorta’nın anlaşmalı olduğu zengin kurumlar listesindeki özel sağlık kuruluşları ve hastanelerden düşük primlerle kaliteli hizmet almanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca “A+ Yatarak Tedavi Teminatı” ile SGK şartı aranmaksızın geleneksel sağlık sigortasının geçerli olduğu tüm anlaşmalı hastane ve sağlık kuruluşlarından ayrıcalıklı bir özel sağlık hizmeti alabilirsiniz.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et