Tüm Saç Renkleri

Stevia Nedir? Şeker bitkisi, Şekerotu

stevia_tatlandiriciStevia ülkemizde çok fazla bilinmeyen ancak özellikle Dr. Mehmet Öz‘ün diyet tariflerinde sıkça kullandığı bir Şeker bitkisidir. Güney Amerika ülkelerinde yüzyıllardır kullanılan bu bitki özellikle japonya’da son 30 yılda çok populer olmuştur ve Japon halkı bu bitkiden elde edilen ürünleri tatlandırıcı ve gıda takviyesi olarak kullanmaktadır.

Özellikleri:

Öncelikle şunu belirtmekte yarar var. Bu birkinin (Stevia ) özünden elde edilen Steviosid maddesi, vücudumuzun tad organı tarafından normal şekere göre 250-300 kat daha şekerli olarak algılanır.

100% doğal yani hiçbir kimyevi katkıya sahip değil.

Yağ, Sakarin ve Toksik maddeler içermez.

Kanserojen değildir.

Beyaz şekerin hücrelere verdiği zararı, insulin reseptörlerindeki azalmayı tam tersine çevirerek insuline duyarlılığı artırmakta.

Bu nedenle bir tutam miktarındaki şeker bitkisi (Stevia )  bir litre çay yada kahve ( hangi ürünü tatlandıracaksınız) kullanmanız yeterli olacaktır.

Tabi burada kafanız karışması normal. Biz bu ölçüleri kullanamayız diye düşünebilirsiniz. Bir çay bardağına sadece çok ufak bir tutam katmanız istediğiniz tadı vermeye yeterli olacaktır. bu şekilde düşüne bilirsiniz.

 

Yararları:

Kan şekerini düzenlediği kabul edilmekte (Kan şekerinizi yükseltmez)

Diyabet tedavisinde kullanılmakta.

(kalori değeri sıfır (0)dır.

şeker hastalığı
yüksek tansiyon
kabızlık
depresyon
ve asabiyete  karşı yararlı olduğu kabul edilmektedir.

Bununla birlikte Aşırı kullanımı Erkeklerde Sperm sayısında azalmaya neden olduğu bazı bilimsel araştırmalarda görülmektedir.

Nasıl kullanılır nereden satın alınır TIKLAYINIZ

Stevia, Meyve ve Lor peynirli Diyet Tatlısı   TIKLAYINIZ

Yararlanılan kaynaklardan bazıları:  wikipedia , ekşisozluk

 

 

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et