Tüm Saç Renkleri

Sivilce İlaçları Karaciğer Yetmezliğine Neden Olabiliyor

sivilce i̇laçları karaciğer yetmezliğine neden olabiliyor 1Doktor Kontrolünde kullanılmayan sivilce ilaçları sonrasında önlenemez sağlık sorunları yaşamanıza neden olabiliyor.

Sivilce sorunu sadece amerika’da 50 milyondan fazla insanın yaşadığı bir sorun ülkemizde’de bu sayının yaklaşık 5 milyon olduğu tahmin ediliyor. Hala yan yetkisi ve zararı olmayan etkin bir sivilce ilacı ve tedavi yöntemi bulunabilmiş değil ki bunun için milyon dolarlarca ödenek ayrılıyor.

Piyasada pek çok Sivilce sorununa çözüm olabilecek ( !! ) ilaçlar ve kremler bulmanız mümkün ancak bu kremlerin ve özellikle ilaçların çoğu vücuda oldukça fazla yan etkiye neden olabiliyor. Pek çok ilacın piyasadan kaldırıldığı, kullanımının yasaklandığını da belirtmekte fayda var.

izotretinoin

izotretinoin bu alanda vücuda en çok zararı veren ama hala doktorlar tarafından bile önerilen ilaçlarda kullanılan etken maddelerden biri. Cildinizde yer alan sivilceleri etkin bir şekilde kısa sürede yok ediyor ve yeni sivilce çıkmasını engelliyor ama bunun yanında vücudunuza önlenemez bir şekilde zarar da veriyor. Karaciğer yetmezliğine neden oluyor ki bu da bundan sonraki hayatınızı çok olumsuz bir şekilde etkileyen hayati bir sorun.

Sibel Çilingir’in  Kullandığı ilaçlar nedeni ile Karaciğeri Yok oldu

Çorum’da yaşayan 36 yaşındaki 2 çocuk annesi  Sibel Çilingir bu örneklerden sadece birisi. Doktor Tavsiyesi ile kullandığı  izotretinoin etken maddeli ilaç nedeni ile karaciğeri tamamen bitti.

Karaciğeriniz için Bunlara Dikkat Edin!!

Karaciğere zarar veren maddeler sadece izotretinoin ile sınırlı değil antibiyotik, üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılan asetaminofen türü ilaçlar, bazı bitkisel karışımlar da karaciğer yetmezliğine sokabiliyor.

 

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et