implant
Tüm Saç Renkleri

Sevgililer Günü Hediyesi Ne Alınır

“Sevgililer günü” denildiğinde sanırım akla gelecek ilk kelime “hediye” olacaktır. Bunu internet aramalarında en çok aranan kelime trendleri istatistikleri de onaylamakta. Zira yapılan aramaların başında bayan sevgiliye hediye  ve Erkek sevgili için hediye ilk sıralarda gelmektedir. Aslında çok eski bir gelenek olsa  da sevgililer günü kutlamaları 90’lı yılların başında radyoların da etkisi ile popüler hale gelmiştir.

 

Sevgililer gününde en çok alınan hediyelerin başında daha eski yıllarda çiçekler yer almaktaydı ancak internet alışverişinin kolaylaşması ve ulaşımın da rahatlığı nedeni ile özellikle belli mesafelerde bulunan sevgililer için sadece hediye satışı yapılan web sitelerinden hediye siparişi vermek çok daha kolay ve verimli olmaya başladı. Sizlere bu konumuzda sevgililer gününüzde sevgiliniz için ( İster erkek ister kadın olsun ) hediye seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini hangi hediyelerin daha çok ilgi görüp eşinizi daha mutlu yapabileceğini anlatacağım. Ama tüm bu bilgilerden önce biraz da bu günün anlam ve öneminin aslında ticari bir günden çok tarihsel bir öneme hatta dinsel bir şölene ve kutlamaya bağlı olup neden tüm dünyada büyük bir ilgi ile kutlandığından bahsedeceğim.

implant

14 Şubat Günü Nasıl Ortaya Çıktı

Eski Roma imparatorluğunda 14 Şubat günü  tanrı ve tanrıçaların Kraliçesi olan Juno’nun  anılış günüdür ve Roma’da bu gün tatil ilan edilmiştir. Juno kadınlık ve evlilik tanrıçasıdır.

Bu bayram gerçekten oldukça dikkat çekicidir ve neden bu günün geleneksel olarak sevgililer günü olarak kabul edildiğini de ortaya çıkarır ancak bu detaylı konumuzu bir başka uzun makalemizde sizlere aktaracağız.

Tarihsel bir gelenekten dolayısı ile binlerce yıl öncesine dayanan bir tören ve kutsal günden gelen sevgililer gününde doğal olarak insanların birbirlerine olan sevgi ve bağlılıklarını kutlamaları beklenmektedir. Sevgili olmanın kutsandığı ve sevgilinin varlığına şükran ve sevgilerin sunulduğu bu günde sevgililer günü hediyesi sanırım en önemli konuların başında yer alır. Zira hediye alıp bunun taçlandırılmadığı bir gün sanırım düşünülemez.

Sevgililer günün’de sevgilinize hangi hediyeyi seçmelisiniz.

Sevgililer gününde sade bir çiçek belki klasik bir hediyedir ve en çok tercih edilendir ama o gün alınan çiçeklerin normal günlerde satılan çiçeklerden yaklaşık 5 kat daha pahalıya satıldığını hatırlatalım. O nedenle Erkeklere tavsiyemiz sevgilinize mutlaka çiçek alın ama sevgililer gününde değil…

Alacağınız hediye’de emeğiniz olsun

Alacağınız hediye  ilginizi, emeğinizi çabanızı yansıtmalı. Kadınlar için pahalı bir hediye çok değerli olmayabilir. Bunun yerine anlamlı bir hediye onları çok daha mutlu edecektir. Erkekler için ise hediyenin kullanılabilirliği daha önemlidir. Örneğin erkek sevgilinize parfüm, saat, kol düğmesi düşünülebilir. Kadınlar için ise ikinizin fotoğrafının yer aldığı bir takvim, web sitesi, hediye kartları, bir albüm  gibi anımsatıcı ve duygusal hediyeler çok daha etkili olacaktır.

Sevgiliye hediye nereden alınmalı

Bizim tavsiyemiz internet üzerinden özellikle hediyelik eşyalarda uzmanlaşmış sadece belli bir kategoride satış yapan güvenilir web sitelerinden hediyenizi seçmeniz yönünde olacaktır.

Özellikle uzaktaki sevgiliye kargo yolu ile gidecek olan hediyelerde bu platform çok daha yerinde olacaktır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et