Tüm Saç Renkleri

Serotonin Mutluluk Hormonu

serotoninsunİyi hissettiren (Keyif, Mutluluk) sinir iletkeni olarak bilinir.  Aşk partner ile tatmin  süreci serotonin tarafından kontrol edilir. Normal serotonin seviyeleri insanın sağlıklı duygu durum ve duygusal esneklik göstermesini sağlayacaktır. Düşük setoronim seviyesi ise depresyon, endişe, kaygı, obsesif komplesif bozukluk, tepkisellik gibi nedenlere neden olur.

Aşık olduğumuz zaman serotonin hormonu düşük sevilerde ise genellikle yüksek endişe seviyeleri ve melenkoli yaşarsınız. Sevgilinizden başka kimseyi düşünemez olabilir her an aklınızda onun olduğunu hissedebilir, hatta yemeden içmeden kesilebilirsiniz.

Yüksek serotonin seviyesi ise motivasyon güçlüğüne neden olabilir. Serotonin arttırıcı ilaçlar ( Prozac, Lexapro gibi SSRI ler ) ise  ilişkilerde cinsel dürtü ve işlevlerinin azalmasına neden olabilir.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et