Tüm Saç Renkleri

Sepet Örgü Saç Yapılışı – Videolu ve Yazılı


sepet-orgu Yazılı Anlatım

Değişik bir örgü olan sepet örgü modelininde tutam sayısının önemi yoktur istendiği kadar tutam olabilir 20  30 hatta binlerce tutam dahi olabilir.
örme şeklini anlatayım
bu türdeki çoklu tutamlı örgü şeklini öğrenmenin kolay yolu önce ip üzerinde öğrenip sonra saçta uygulanırsa daha kolay öğrenilmektedir.
örneğin yanyana sıralanmış olarak 10 adet tutamlı bir saçı öreceğiz  en sağdaki tutamı alıp yanındaki tutamın üstünden atlayıp bir yanındaki tutama gelip onun altından geçirip yanındaki tutama gelip onun üstünden geçirip bir alttan bir üstten sonuna kadar devam ediyoruz tutamın sonuna gelince tekrar en sağdaki yeni bir tutamla devam ediyoruz ama bu sefer ilk tutamın yanındaki tutamın üstünden değil altından başlayıp bir üst bir alt olarak sonuna kadar devam ediyoruz.
tekrar en başa gelip en baştaki tutamı alıp ilk baştaki yazım gibi devam ediyoruz böylelikle 10 tutamın sonuna kadar gedip tutamların tamamı sola geldiğinde bu sefer en soldaki tutamı alıp yanındaki tutamın altından başlayıp bir alt bir üst devam edip en sağa kadar tutamı g*türüyorsun en sağa gelince de tekrar en soldaki tutamı alıp bir üst bir alt bütün 10 adet tutamı sağa kadar taşıyacaksın.
böylelikle bir sağdan sola soğ bitincede soldakileri sağa olarak sağa sola taşıya**k sonuna kadar devam ediyorsunuz.
tarifimin başından sonuna kadar takip edilirse sorunsuzca örgüyü örmeniz mümkün.
fakat çoğu insan okumaktansa  gözüyle görerek öğrenmek ister o yüzden müsait bir zamanda kısa bir video çekimi yapıp site admininin yardımı ile bu sayfaya eklemek istiyorum inşallah beceririm.
herkese iyi çalışmalar.

kuaför baykan

Video Anlatım

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et