Tüm Saç Renkleri

Selülit Tedavisi ve Thermage ile Vücut Gençleştirme

Kadınlardan 10’unun 8’inde görülen selülit için zayıf ya da kilolu olmak fark etmemektedir. Östrojen hormonunun etkisi ile oluşabildiği gibi, kilo alımının ve hareketsizliğin de etkisi işin içine girince selülit tedavisi gerekliliği, dengesiz beslenmeyle birlikte bir estetik problem haline gelebilmektedir. Ciltte ise basende, kalçalarda ve uyluk bölgesinde kendini gösteren bu portakal kabuğu görünümü ile çukurluk halinde ortaya çıkmaktadır.

Esasen yüzme ve yürüyüş gibi hafif sporlar ile kontrol altına alınabilmektedir. Yeni teknolojisi sayesinde de he cilt kalitesi artırılır hem de yağ dokusu hedef alınarak sorunlu bölge iyileştirilir.

selülit tedavisi ve thermage ile vücut gençleştirme 1

VShape ile Yeni Bir Çözüm Sistemi

Ultrason teknolojisi ile radyo frekans enerjisini buluşturan bu yöntem, cildin sıkılığını artırma, bölgesel zayıflama ve portakal kabuğu görünümünü azaltma gibi etkilere sahip bir yenilikçi bir sistemdir. Yapılan uygulama sonrası ise cildin altında etkili ve kuvvetli bir ısı oluşması ile kolajen üretimini optimum düzeye çıkarılır ve inatçı yağ hücreleri, odaklı ultrason dalgaları sayesinde etkili bir şekilde parçalanır.

selülit tedavisi ve thermage ile vücut gençleştirme 2

VelaShape ile Etkili Çözüm

Bu sistem cildin üst tabakasına müdahalede bulunduğu gibi hem de derin dokular için etkili olan selülit tedavisi, Fda onaylı olmaktadır. Portakal kabuğu görünümün hafiflemesine yardımcı olup selülit problemleri için en efektif yöntemlerden biridir. Kızılötesi ışın enerjisi, mekanik masaj teknolojisi ve radyo frekansları ile bir arada kullanılır.
Yağ dokusu azaltılır ve portakala kabuğu görünümünün düzelmesi için yardımcıdır. Sorunun derecesi ne ise 4 ya da 6 seans sonrasında cilt daha pürüzsüz bir hal alır. Sıkı bir görüntü olurken uygulanan bölge, çap olarak küçülmektedir.

selülit tedavisi ve thermage ile vücut gençleştirme 3

Body FX ile Selülitlere Çözüm

Yeni nesil bir frekans enerjisi ve vakumun birlikte kullanılması ile vücudu sıkılaştıran Inmode Body FX, portakal kabuğu görünümü hafifletmeyi sağlayan bir teknik olmaktadır. Üst kolları, karnı ve bacak ile kalçaları sıkılaştırmaya yarayan, selülit imajını azaltan bu sistemde en önemli özelliklerden biri de uygulama anında, cilt ısısını ölçen bir sistem olmasıdır. Bu sayede selülit tedavisi için cilde verilen enerji ayarlanabilir ve iyi sonuçlar alınabilir.

selülit tedavisi ve thermage ile vücut gençleştirme 4

Thermage Fiyatları

2002 senesinden beri dünyada kullanılan Thermage uygulaması, 75ten fazla ülkede kullanılmakta ve 2 bin 500 üstünde doktor tarafından 1 milyondan fazla hasta için uygulanır. Thermage fiyatları kliniğe göre değişmektedir. Bu uygulama metodu ülkemizde Fda onaylı bir sistem olup en elit kliniklerde ve alanında uzman doktorlar tarafından uygulanır.

Nasıl Etki Eder?

Cildin en derin katmanlarına kadar radyo frekansı enerjisi gönderilerek etki eden Thermage RF teknolojisi, cildin en önemli yapıtaşı olan elastin ve kolajen liflerini uyarır. Bu anlamda daha fazla kolajen ve elastin üretilerek daha kaliteli bir üretim sağlayarak süreci de tetiklemiş olur. Bu ise daha sıkı ve genç bir görünüm sağlayarak cilt daha pürüzsüz bir hal alır. Yüz ovali toparlanır ve sarkmalar da hafifler.

İşlem Ne Kadar Sürer?

Kişinin cilt yapısına ve uygulama alanına göre süresi 45 dakika ve 1 saat arası sürmektedir. Seans olarak ise tek seanslık bir uygulamadır. Devamlılığını sağlamak adına 1,5 – 2 senede bir tekrarlanabilir. Thermage fiyatları ise her uzmana göre farklılık gösterebilir.

Bu Tedaviden Kimler Faydalanabilir?

Ciltteki elastikiyet kaybı ve sıkı bir cilde sahip olmak adına, her birey bu tedaviden yararlanabilir. Bu tür problemler ise ortaya çıkmadan önce yapılan uygulamalar, cildin yaşlanma belirtilerini önleyebilmekte ve gelecek seneler için daha genç bir cilde sahip olmak için oldukça etkili bir anti aging stratejisi olmaktadır. Ancak maalesef bu sistemde çok ileri olan boyutlardaki sarkmalar için yetersiz kalınacağı da unutulmamalıdır. Bu tedavi için en uygun olan hastalar ise sıkılık kaybı yaşayan ya da henüz sıkılık kaybı oluşmamışsa da gençliklerini korumak adına gelen hastalar olmaktadır.

Vücut Gençleştirme İçin de Kullanılabilir mi?

Bu işlem vücut gençleştirmek için de kullanılabilmektedir. Aynı yüzde olduğu gibi vücutta yaşanan elastikiyet kaybı ya da yaşlanma belirtilerini geri çevirmek adına kullanılabilir. Bu sadece vücut için dizayn edilen bir sistemdir. Siz de https://www.drmustafakaratas.com sitesini ziyaret ederek Thermage fiyatları hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et