Tüm Saç Renkleri

Şekeri Düşüren Yiyecekler

tarcinİnsanların kan şekerlerini düşürecek olan besinler, aynı zamanda metabolizmayı hızlandıracağından dolayı zayıflamanıza da yardımcı olacaktır. Şeker hastası olmadığınız halde; yine de sürekli susuzluk, sık sık idrara çıkma, görme de sorun yaşıyorsanız o zaman, kan şekerinizde ani yükselme olma ihtimali bulunmaktadır. Kan şekerinizi düzene sokabilmek için, yapmanız gereken yemenize dikkat etmektir.

Kan şekerinizi düzene sokacak olan bazı yiyecekler şunlardır:

  1. Keten Tohumu: Keten tohumu, yüksek miktarda besin lifi ve yağ asidi içermesinden dolayı, hem kan şekerinizi düzenleyecek: hem de, sağlıklı beslenmenize yardımcı olacaktır.
  2. Ayva yaprağı: Ayva yaprağı şeker hastaları için son derece önemli olan bir yapraktır. Ayva yaprağı kaynatılarak suyu günde 3 defa içilmelidir.
  3. Tarçın: son derece önemli olan bu besin kaynağı, insülin taklit etmesinden dolayı kan şekerinizi son derece etkileyecektir.
  4. Tatlı patates: Düşük glisemik indexin olması açısından oldukça önemli bir besin kaynağı olmaktadır. Yavaş bir şekilde tatlı patates yenmesi durumunda kan şekerinizi yükseltecektir. Ve aynı seviyede olmasını sağlayacaktır.
  5. Limon ve ya elma sirkesi: Limon suyu ve ya elma sirkesi yemeklerle birlikte tüketilmesi durumunda: glisemik indexin düşmesine yardımcı olacaktır.

 

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et