Tüm Saç Renkleri

Sebum Üretimini Doğal Yollarla Azaltma

Öncelikle şu bilgi ile başlamak istiyorum. Sebum üretimini durdurmak için piyasada satılan kimyasal ürünler asla kullanılmamalıdır. Bunun sebebi bilinmeyen bir alerjik hastalığımız varsa çok büyük yan etkilere sebep olabilir. Bundan dolayı doğal yollara başvurmak gerekiyor. Bu yazımızda da size bu doğal yollarla ilgili bilgi vereceğiz.

sebum üretimini doğal yollarla azaltma 1


Sebum üretimini azaltmanın en büyük yollarından biri beslenmemize dikkat etmektir. Et gibi protein ağırlıklı beslenmek yerine meyve ve sebze ile beslenme tercih edilmelidir. Bu şu anlama gelmemelidir; et ile beslenmeyin. Hayır… Vücudun proteine ihtiyacı vardır ama bu dönemde daha çok sebze ve meyveye önem verilmelidir. Özellikle de kahvaltıda normal siyah çay yerine yeşil çay içilmelidir. Bol bol su içilmelidir. Suyun en önemli özelliği doğal yoldan vücuttaki toksinleri atmasıdır. Yine mango, kavun, kuru kayısı ve kara lahana sebum üretimini azaltmaktadır.


Beslenmenin yanı sıra temizlikte çok önemlidir. Çalışan biriyseniz zaten temizliğinize dikkat ediyorsunuzdur. Ama çalışmayan ve sürekli evde olan biriyseniz üşengeçlikten dolayı saçlarınıza gereken önemi göstermiyor olabilirsiniz. Bundan dolayı haftada en az üç kez saçlarımızı bol su ve şampuan ile yıkamaya özen gösterelim. Ayrıca yüzümüzü de doktorunuzun önerdiği sabun ile yıkamalıyız. En önemli noktalardan biri de yüzümüzü sildiğimiz havluya iki günde bir değiştirmektir.
Bu tavsiyeleri uyguladıktan sonra kalan tek şey stres. Çünkü stres, vücuttaki yağ yapımı artıran bir faktördür. Bu nedenle stresten uzak kalmakta fayda vardır.

10 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

1 Yorum

seymaoz  -  21 Ocak 2021 / 10:03

Merhaba sebum üretimini durdurmak için herkes kimyasal ürünler önerirken sizin böyle doğal yollar önermeniz çok hoş olmuş gerçekten. kullandığımız bazı cilt bakım ürünleri sebum kaynaklı sorunları azaltmak yerine artırıyor. Düzenli bir beslenme doğru gıdalar çok önemli. Beslenmemi düzenlediğimde genelde cildim de düzene giriyor. Ayrıca yüz temizliği yapmadan düzelme tam olarak olmuyor gerçekten. Hangi sabunları kullanmam gerektiğini araştırmalıyım. Yazı için teşekkürler

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et