Tüm Saç Renkleri

Saten Kumaş Nedir?

Saten kumaş, sık dokumasıyla ön plana çıkan, yüzeyi kaygan ve parlak renkli bir kumaş türüdür. İpek, yün ve pamuklu gibi çeşitleri vardır. Tüm bu özellikleri ile zarif bir görünüme sahiptir. İnsanlar tarafından oldukça sık tercih edilen bir kumaş türüdür. Kadınlar erkeklere göre daha fazla tercih etmektedir.

saten kjumas

Saten Kumaşın Özellikleri Nelerdir?

Saten kumaşların en önemli özellikleri yüzeylerinin kaygan ve parlak olmasıdır. Dokumaları oldukça sıktır. Bu nedenle dayanma süreleri diğer kumaş türlerine göre daha fazladır. Sık dokumaya sahip olmalarından ve opak olduklarından dolayı saten kumaşlar iç kısmı göstermez.

Kumaş türlerini ayırt etmenin yolu parlaklıkları ve kalınlıklarına bakmaktır. Eğer kumaşınızın düz bir şekilde durmasını istiyor iseniz ince olanlarının yerine daha kalın satenleri tercih etmelisiniz. Çünkü ince satenler düz durmayacaktır.

Kumaş türü dokuma işlemi için herhangi bir renk ayrımı yapmaya gerek duyulmadan her renkteki iplik ile dokunabilir.

Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Bu kumaş türü sahip olduğu özellikler açısından birçok alanda kullanılmaktadır. Gelinlik üretiminden tutun iç çamaşırı üretimine kadar çok geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir.

Ayrıca abiye ve gecelik üretiminde de yararlanılmaktadır. Erkek elbiselerinin birçok kısmında yine bu tarz kumaşlardan yararlanılır. Ayakkabı, eşarp, gömlek ve ceket gibi kıyafetlerin üretiminde de satenden faydalanılmaktadır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et