Tüm Saç Renkleri

Sarımsaklı Şampuanlar Saç Uzatıyor mu?

Anneannelerimize yaşlarına rağmen sağlıklı ve uzun saçlarının sırrını sorduğumuzda çoğundan sarımsak cevabını alırız. Çocukken kulağa oldukça garip gelen bu cevap büyüdükçe önem kazanmaya başlar. Peki gerçekten sarımsak, sarımsaklı şampuan, siyah sarımsaklı şampuan kullanma gibi yöntemler saçın sağlıklı kalmasında ve saç uzatmada etkili mi? Gelin bu soruların cevaplarını beraber inceleyelim.

sarımsaklı şampuanlar saç uzatıyor mu? 1

Sarımsaklı Şampuanın Faydaları Nelerdir?

Yüzyıllardır saç sağlığı için kullanılan sarımsaklı şampuanın hızlı saç uzatma yanında saç ve saç derisi açısından birçok faydası vardır.

  1. Sağlıklı Saç ve Saç Derisi

Sarımsaklı şampuan; boyatma, rengini açma gibi işlemlerden dolayı yıpranan saçların beslenerek tekrar canlı ve parlak hale gelmesinde etkilidir. Ayrıca düzenli kullanımda kuru saç ve kaşınan saç derisinin rahatlamasını sağladığı bilinmektedir.

  1. Saçı Kalınlaştırır

Sarımsak şampuanı antibiyotik etkisi ile bakterilerin saldırısına uğrayarak incelmiş zayıf saç tellerini kalınlaştırır. Böylece saçlarınız hacim kazanır ve daha güzel görünür.

  1. Saç Kırıklarını Onarır

Sarımsaklı şampuan kullanmak saç dokusunu besler, saç teli incelmesini ve ayrık uç oluşumunu en aza indirerek saç kırılmasını önler.

  1. Kan Dolaşımını Hızlandırır

Sarımsak saç derisi ile etkileşime geçtiğinde içeriğindeki selenyum maddesi ile kan akışını uyarır ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Aynı zamanda vücutta biriken toksinlerin saç derinizdeki foliküllerden atılmasını sağlayarak vücuttan uzaklaştırır. Foliküller saç üretmede önemli bir role sahiptir. Dolayısıyla toksinleri atılmış foliküller daha sağlıklı ve güçlü saç üretilmesini sağlamaktadır.

  1. Hızlı Saç Uzaması

Zaten saç tellerini kalınlaştıran ve saç dökülmesine iyi gelen sarımsak şampuanı bünyesinde barındırdığı kükürt sayesinde saçın çok daha hızlı uzamasını sağlar. Ayrıca sarımsak antibiyotik özelliği sayesinde saçın uzamasını önleyen mikrop ve zararlı bakterilerin ölmesini sağlayarak saçın daha hızlı uzamasını sağlar.

Sarımsaklı Şampuan Nerden Bulunur?

Sarımsaklı şampuanı evde kendi kendimize yapmak da mümkündür. Ancak bu durumda şampuan kolayca bozulabilir ve koku problemi de oluşabilmektedir. Ya da sadece hazırlamaya üşeniyor olabilirsiniz. Bunun için hazır sarımsaklı şampuanlardan faydalanabilirsiniz. Ama sarımsaklı şampuan markaları içinden hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız eczanelerde satılan Bioxcin siyah sarımsaklı şampuanların çok daha etkili olduğunu hatırlatmakta fayda var.  

Siyah Sarımsaklı Şampuan

Eczanelerde satılan saç sağlığı için özel olarak geliştirilmiş siyah sarımsaklı şampuanlar saç derisinin ve cildinizin pH değerine uygun olarak üretilirler. Yapılan araştırmalar sonucu sıradan sarımsaklı şampuanlara göre ilk kullanımdan itibaren zayıf saç tellerinin çok daha kalın ve gür olmasını sağladıkları görülmüştür.

Eğer hala sarımsaklı şampuan markaları içinden hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız Bioxcin sarımsaklı şampuanı deneyebilirsiniz. Bioxcin sarımsak şampuanı içeriğindeki vitamin ve mineraller ile saç dökülmesi, kepeklenme gibi problemlere çözüm olurken aynı zamanda içindeki sarmaşık extresi ile saçın çok daha hızlı uzamasını sağlamaktadır.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] Bioblas gibi sarımsak içerikli şampuanlar kullanmak da saçlarınızı güçlendirmek için etkin bir uygulama olacaktır. Bununla ilgili de iki içerik yazmıştık. Sarımsaklı şampuanlar. […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et