Tüm Saç Renkleri

Saks Mavisi Abiye Altına Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Geleneksel, çok yönlü ve genel olarak risksiz bir seçim olarak kabul edilen siyahın en yaygın alternatiflerinden biri mavidir. Lacivert ya da saks mavisi; hem günlük hayatta hem iş hayatında hem de davet, düğün ve partilerde en çok kullanılan renkler arasındadır. Şık bir davet, özel bir düğün ya da eğlenceli bir parti için, tercihinizi saks mavisi abiyeden yana kullanmaya karar verdiyseniz, şimdi onu nasıl tamamlayacağınızı düşünmeye başlayabilirsiniz. Peki, saks mavisi abiye altına ayakkabı nasıl seçilir? İşte farklı ayakkabı örnekleri ile saks mavisi abiye kombinleri…

Öncelikle bir kaç tane örnek saks mavisi abiye elbise modeli örneği vermek istiyorum. Bu elbiselerden hemen alttaki dantel işlemeli özel sipariş ile hazırlanan bir dantelli abiye elbise modelidir.

saks mavisi abiye altına ayakkabı nasıl seçilir? 1

Bu tek omuz detaylı ince ve dar belli göğüs dekolteli abiye ve parti elbisesi olarak da kullanabileceğiniz elbiseyi ise instagram’da bulabilirsiniz. Fiyatı 120 tl.

saks mavisi abiye altına ayakkabı nasıl seçilir? 2
saks mavisi abiye altına ayakkabı nasıl seçilir? 3

Yeşil Tonlarda Ayakkabılar ve Saks Mavisi ayakkabı

Yeşilin hemen her tonu, saks mavisi ile harika görünür. Saks mavisinin koyu bir gölge oluşturduğu durumlarda, yeşilin parlak tonları zıtlık yaratarak şık bir görünüm sağlar. Daha az kontrastlı bir görünüm için, saks mavisi abiyenizi zümrüt yeşili ya da orman yeşili gibi yeşilin daha koyu tonları ile tamamlamayı da tercih edebilirsiniz. Koyu yeşil ve turkuaz renkleri de parlak saks mavisi abiyeler ile tamamlamak için idealdir. Özellikle de yazın bronzlaştığınızda!

saks mavisi abiye altına ayakkabı nasıl seçilir? 4

Dinamik Bir Görünüm İçin: Sarı ve Turuncu

Renk skalasına bakarsanız, mavinin farklı tonlarının sarı ya da turuncunun karşısında yer aldığını görebilirsiniz. Parlak, saks mavisi bir abiyeyi, yine parlak sarı ya da portakal rengi, balkabağı rengi ya da hardal renkleri ile tamamlayabilirsiniz. Yeşilde olduğu gibi, tercih edeceğiniz turuncu ya da sarı ayakkabı ne kadar parlaksa, kıyafetinizle o kadar kontrast yaratabilirsiniz. Sarı ve turuncunun daha koyu tonları ise daha tonlu bir görünüm yaratacaktır.

saks mavisi abiye altına ayakkabı nasıl seçilir? 5

Büyüleyici Cazibe: Pembe

Pembe tonlarında bir ayakkabı ile tamamlanmış saks mavisi abiye; bazı kadınlar için harika bazıları için de itici bir seçim gibi görünebilir. Ancak, pembeyi seçenekleriniz arasından çıkarmadan önce bir kez daha düşünün. Kırmızı alt tonlu pembeler, saks mavisi abiyeler ile doğal bir kontrast yaratır ve daha feminen bir etki katar. Daha sıcak ve derin pembeler de gerçekten çarpıcı bir etki yaratabilir. Hafif morlara yakın pembeler de saks mavisi abiyeler ile harika bir ikili olacaklar.

saks mavisi abiye altına ayakkabı nasıl seçilir? 6

Nude ve Nötr Renkler

Yukarıda önerdiğimiz daha renkli seçeneklere göre sizin için biraz daha az tartışmalı olan krem, kum rengi, fil dişi ve nude tonlarındaki ayakkabılar da saks mavisi abiyeleri kombinlemek için idealdir. Nötr renkli ayakkabılar, parlak bir pembe kadar dikkat çekici olmasa da, zaten yeterince dikkat çekici bir tasarımı olan elbiseniz için iyi bir seçim olabilir.

saks mavisi abiye altına ayakkabı nasıl seçilir? 7

Siyah, Kırmızı ve Beyaz

Siyah, kırmızı ve beyaz, saks mavisi ile birlikte kullanabileceğiniz üç renktir. Bu üç renk de, saks mavisi ile kombinlemek için doğal birer seçenek yaratır. Ancak dikkat; saks mavisi abiyeyi beyaz ayakkabı ile kombinlemek denizci etkisi yaratabilir. Bu nedenle seçimleri doğru yapmanızda yarar var.

Yazar

Profesyonel olarak Moda ve Kozmetik editörlüğü yapan Buse, Kozmetik ve sağlıklı yaşam ile ilgilenmekte. Araştırma ve deneyimleri sonucunda elde ettiği bilgileri Bakımlı Kadın'da bizimle de paylaşıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et