Tüm Saç Renkleri

Saçın Yapısı

sac-kremSaçı oluşturan 5 temel element vardır:
Protein %83-%87
Nem %3
Tuz
Şeker
Yağ Asidi
Çoğu makalede saçın canlı olduğundan bahsedilir, ancak saç insana bağlı, cansız bir organizmadır. Bu nedenle saçın bakımı çok önemlidir. Saçı oluşuran elementlerin öğrenilmesi bu anlamda önemlidir.
Saçın ve cildin ideal pH seviyesi pH 4,5 ? 5,5 arası olmalıdır.

Saçın Yapısı

Saçın merkezi, meduladır. Saçın büyük bölümünü korteks yapar. Korteksteki fibriller saçın gücünden ve elastikiyetinden sorumludur. Saçın dış yüzü, kütikül, kortekse ne kadar sıkı sarılmışa, o kadar iyi bir koruma söz konusudur.

Saçın Kimyasal Yapısı karbon : 45     oksijen : 28      azot : 15      hidrojen: 7     sülfür : 5                  Saçın ana yapısı , keratindir.

 

 

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et