Tüm Saç Renkleri

Saçların Uzama Aşamaları

sac-kremBayanların belli dönemlerde kısa saçlarını uzatmak  için nasıl sabırla bekledikleri ve saçlarının daha çabuk uzaması için pek çok yöntem denedikleri bilinen bir gerçek.

Saçların saç köklerinden başlayarak gelişip büyümesi dikkatle incelenip bilinmesi gereken bir bilgi.  Sizler için her aşamanın zaman ve gelişim süreçlerini yayınladık.

 

Saçların büyümesi ( Uzaması) 3 Aşamada Gerçekleşir
Anagen aşamsı  Gelişme Evresi Matrix hücreleri saçın gövde ve kılıfını oluşturmak için hızlıca bölünürler. 3-8 yıl sürer saç sürekli uzar sağlıklı ve sağlamdır.

 

Katagen Fazı Duraklama Evresi Saç yapan hücreler hücre çoğalmasını durdurur. Saç folüküleri orijinal boyunun 1/3 üne kadar kısalır ve yüzeye doğru hareket eder. 2-3 hafta sürer.

 

Telogen Fazı Zayıflama Evresi Saç dökülür, saç folükülü derinin derinliklerine doğru seçilir. Süresi 2-4 aydır. Saç Kökünün Beslenmesi Saç kökündeki matriks hücreleri kan akımı yoluyla beslenirler. Saç büyümesi için esansiyel olan önemli mikro-besinler; B grubu vitaminler, proteinler ve amino asidlerdir. Hasarlı Saçın Yapısı Kütikül kapalı ve düzgündür. içerisi iyi korunmaktadır. kütikül açılmıştır ve kaba yapıdadır. Zarar verici maddeler içeri girebilir. Kütikül geniş bir şekilde açılmış ve kırılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et