Tüm Saç Renkleri

Saçlarımız uzuyor da neden kaşlarımız uzamıyor?

2013-kas-sekilleri-5Aslında kaşlarımız da uzar bunu uzun vadede çok net görebiliriz. Hatta biz bayanlar düzenli olarak kaşlarımızı daha güzel bir şekilde olması için aldırırız. Ancak bu uzama saçlarımızda olduğu kadar hızlı gerçekleşmez.  Saçlarımız ve vücut kullarımızda Keratin adı verilen protein ile dolu ölü hücreler bulunur.  Genetik olarak kodlanmış olan kıllarımız  belirli bölgelerde belirli bir uzunluğa kadar uzar. Ancak yaşlandığımızda bu düzen dengesi ortadan kalkabilir o nedenle yaşlılarda örneğin kaşları daha uzun olur.
Kaşlarımızsa, her zaman aynı boydaki kıllardan oluşur. Bu kıllar kesildikleri zaman, yeniden aynı uzunluğa kadar uzarlar ve o uzunluğa eriştiklerinde dururlar. Kirpiklerimiz de aynı şekildedir, ancak onlar kaşlarımızdan yaklaşık 2 kat daha uzundur.

Yani kirpiklerimiz yandı diyelim. Merak etmeyin bellirli bir süre sonra eski uzunluğuna tekrar gelecektir.

Aynı şey kaşlarımız için de geçerli. Kaşlarımızı kesersek belli bir süre sonra yine belli bir uzunluğa gelir.

Kılların  büyüme hızları şu şekildedir. 
Sakal-bıyık 0.4 mm / gün
Koltuk altı kılları 0.3 mm / gün
Kaşlar 0.15 mm / gün
Kol-bacak kılları 0.27 mm / gün

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et