Tüm Saç Renkleri

Saçlarım Düzken Kıvırcık Oldu Neden?

havalı-kıvırcık-saç-modelleri-3Soru: Bildiğim kadarıyla saç tipleri genlere bağlı olarak oluşuyor. Benim çocukluğumda saçlarım dümdüzdü ancak birkaç senedir saçlarım kıvırcık hale geldi bunun nedeni nedir? Genlerde bir farklılaşma olması mümkün mü?

Cevap: Saç tiplerinin genlere bağlı olarak ortaya çıktığı konusunda haklısınız. Ancak bir protein olan saçın kıvırcık veya düz oluşu, tersiyer (üçüncül) yapısındaki bağların şekli ve saçların yüzeye çıktıkları açıklıkların şekli ile de alakalı. Genlerde, saçın yapısında veya saç diplerinin yapısında herhangi bir farklılaşma olması mümkün. Bu farklılaşmaların tamamı da saçların kıvırcıklaşmasıyla sonuçlanabilir.

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et