Tüm Saç Renkleri

Saçlar Neden Dalgalı Olur?

neslihan_atagul_1Soru: Bazı insanların saçları dalgalı iken bazı insanların saçları kıvırcık ve bazılarının da düz. Bunun nedeninin H-bağları olduğu belirtildi ama ne oldukları konusunda bir bilgim yok, bu konuda bir açıklama yapar mısınız lütfen.

Cevap: Saçlarımızın ana maddesi, karmaşık yapılı bir protein olan a-keratin. Temelde a-heliks yapısı gösteren fibrillerin bir araya gelmesinden oluşan saç telinin yapısından sorumlu olan temel bağlarsa, dediğiniz gibi Hidrojen bağları ve iki Sistein molekülü arasında çapraz düzlemde oluşan disülfit bağları.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et