Tüm Saç Renkleri

Saç Tipinize Göre Şampuan Markaları

Hiç şampuan kullanmadan gerçekten canlı ve sağlıklı saçlar elde edebilirsiniz ancak şampuan kullanırken saçı şampuansız kalmaya alıştırmak da oldukça zordur.

Piyasadaki %90 şampuanda kimyasal vardır, kimyasallar sanıldığı kadar saçlarınızı güçlü, gür, ipeksi yapmaz. Saçlarınız uzun yıllardır şampuana maruz kaldığı için ona alışmıştır. Bir sonraki yazımızda hiç şampuan kullanmadan sağlıklı gür saçlara kavuşan kadınların anlatıldığı yazımızı paylaşacağım.

Bu yazımızda şampuan kullanmayı tercih eden ve cilt türü / Saç derisi ve saç tipine göre hangi şampuan markasını ( Ya da ne tip bir şampuanı ) Seçmesi gerektiği konusunda kararsızlık yaşayan kadın ve erkekler için önerilerde bulunacağım.

Herkes canlı, parlak, ipeksi ve sağlıklı saçlara sahip olmayı ister ancak çoğu kişi yanlış şampuan kullanımından dolayı saçlarına zarar verir. Nasıl ki herkesin cilt tipi farklı ise ve her cilde uygun farklı bakım ürünleri kullanıyorsa bu saçlar için de geçerlidir.

Her saç tipi farklıdır ve ihtiyaç duyduğu özellikler de farklıdır. Saçlarınıza göre şampuan seçerken şunlara dikkat etmelisiniz:

Yağlı Saçlar

Yağlı saçı olanlar kremli şampuanlardan uzak durmalıdırlar; çünkü şampuanlardaki krem saçların yağlanmasını artırır. Yağlı saça sahip olanların en büyük problemi saçlarının çabuk yağlanması, sönmesi, hacmini kaybetmesi ve zamanla saçlarının dökülmesidir. Yağlı saçlara sahip olanlar arındırıcı ve saçtaki sebumu dengeleyici şampuanlar kullanmalıdır. Saçtaki sebum dengelendiğinde elektriklenme ve yağlanma da azalacaktır. Bu tür şampuanlar aloe vera, pamuk ve bitkisel özler içerir.

Şampuanları incelerken ml ( Yani hacimlerine) de bakmak gerekiyor. Bazısı 500 ml bazısı 250 ml. Arada yarı yarıya fark var.

Şampuan Markaları

Yvesrocher – Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Şampuan 300 ml Fiyatı 30 tl

saç tipinize göre şampuan markaları 1

Davines Yağlanma Önleyici Şampuan – Rebalancing 250 ml  83 tl

saç tipinize göre şampuan markaları 2

L’oreal Professionnel Yağlı Saçlar için Arındırıcı Şampuan – Pure Resource 500 ml – 70 tl

saç tipinize göre şampuan markaları 3

Yağlı Saçlar için Dengeleyici Şampuan – Bain Divalent Balancing Shampoo 250 ml  113 tl

saç tipinize göre şampuan markaları 4

Bioderma Yağlanmaya Eğilimli Saçlar için Şampuan 400 ml Fiyatı: 86 tl

saç tipinize göre şampuan markaları 5

Limon Ferahlığı Şampuan 300 ml 15 tl

saç tipinize göre şampuan markaları 6

Sinoz Yağlı Saçlar için Şampuan 250 ml 29.00 TL

saç tipinize göre şampuan markaları 7

Restorex Yağlı Saçlar Şampuan 500 ml Garnier Mağazalarında bulabilirsiniz. Fiyatı 15 tl.

saç tipinize göre şampuan markaları 8

Normal Saçlar

Bu tip saçlara sahip olan kişiler şampuan seçerken saçın nem oranını dengede tutacak şampuanlar seçmelidirler. Normal saçlarda sebum üretimi çok olmadığından yağı dengeleyici şampuan kullanılmasına gerek yoktur.

Şampuan Markaları:

Zayıf, Yıpranmış ve Cansız Saçlar

Bu tip saçlara sahip olanlar kremli şampuan kullanmalıdırlar. Kremli şampuanlar saçların kolay açılıp taranmasını sağlarken bunun yanında onarıcı ve canlandırıcı özellikleri ile saça besleyici ve yapılandırıcı bakım yaparlar. Hasar görmüş saçlar için ekstra nem etkili bir yöntemdir. Bu tür şampuanlar shea yağı gibi yağlar içerir ve saçları canlandırır.

Şampuan Markaları:


Şampuan değil ama saç kremi olarak; Olaplex No 5 Bond Maintenance Saç Kremi’ni kullanabilirsiniz.

saç tipinize göre şampuan markaları 9

Kuru ve Nemsiz Saçlar

Kuru ve nemsiz saçların en büyük problemi saç uçlarının kırık gözükmesi, matlıklar ve cansızlıktır. Kuru saça sahip olanlar içerisinde özel yağlar bulunan nemlendirici şampuanları kullanmalıdırlar.

Şampuan Markaları:

Kepekli Saçlar

Kepek ya fazla yağlanmadan ya da kuruluktan meydana gelen bir problemdir. Önce saçlarınızın kuruluktan mı yoksa yağlanmadan dolayı mı kepeklendiğini tespit etmelisiniz. Eğer saçlarınız fazla yağlanmadan ve saç derinizin nefes alamamasından kepekleniyorsa arındırıcı şampuanlar en iyi çözümdür. Fakat kuruluktan kepekleniyorsa özel yağlar içeren nemlendirici şampuanlar kullanmalısınız.

Şampuan Markaları:

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et