Tüm Saç Renkleri

Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bir detayda saç renginizdir. Saç renginizin açık veya koyu tonlarda oluşu özellikle günlük makyajınızı nasıl yapmanız gerektiğini belirler. Genel itibariyle koyu renk saçlar açık renkleri kızıllar, karamel ve sarılar şeklinde bir kaç grup altında makyaj kuralları incelemeye ne dersiniz.?

1-KOYU SAÇ RENGİ: Saçlarınızın rengi siyahi veya kahve tonlarında ise çok koyu bir makyaj yapmanıza gerek yoktur. Saçlarınızın koyu oluşu zaten yüzünüzü ön plana çıkardığı için doğal bir makyaj her zaman için yeterli olacaktır.

 

koyu saç renkleri

2. KARAMEL VE KIZILLAR: Benzer saç renkleri ve sıcak tnlarda renkler olmaları nedeniyle karamel ve kızıllar için aynı makyaj koşulları geçerlidir. Yine gözleri hafif belirginleştirerek dudaklar da açık tonlarda ya da natural tonlarda ruj uygulamanız gerekiyor. Allık ise varla yok arası olmalı asla koyu bir makyaj tercih etmemelisiniz. Saç renginiz zaten son derece iddialı.

kızıl ve karamel

3. KUMRAL: Saç renginiz kumral ise ya gözleri ya da dudakları ön plana çıkarmalısınız ikisini aynı anda asla koyu yapmamalısınız. Gözler belirginse dudaklar doğal, dudaklar dikkat çekiciyle gözler doğal.

 

 

kumral

4. SARI SAÇ: Sarı saçlı bayanlar saç renginiz yüzünüzün geri planda kalmasını sağlar ve solgun görünmesine yol açar bu nedenle makyajsız yüzünüz daha da solgun görünür. Bu saç renkleri devamlı olarak makyaj ister. Çok abartmamak koşuluyla günlük koyu tonlarda makyaj da uygulayabilirsiniz.

sarışın

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et