Tüm Saç Renkleri

Saç rengi seçimi nasıl yapılmalı?

Ben senelerden beri siyah saçlara sahiptim. Saçlarımı farklı renge boyatmak istiyordum fakat bir türlü renk konusunda emin olamıyor, kendime güvenemiyordum. Bir gün deli anıma denk gelerek saçlarımı kızıla boyatmaya karar verdim. 🙂 Bir çok hanımın bu karar aşamasında zorluk yaşadığının farkındayım. O yüzden sizleri bir nebze olsun aydınlatacağına inandığım bir iki bilgi paylaşımım olacak.

Öncelikle yaptırmak istediğiniz saç rengini mutlaka profesyonel bir kuaföre danışın. Maalesef kendisinden farklı bir kuaföre gitmediğimiz kendi kuaförlerimiz bile bu konuda yetersiz kalabiliyor. Çünkü güzellik göreceli bir meseledir. Bu konuda kesinlikle profesyonel birinin ten renginizi, yüz yapınızı ve doğal saç yapınızı değerlendirerek size doğru yaklaşımlarda bulunması gerekir.

Ben ilk defa kuaförümü aldatarak çok methedilen bir kuaföre gittim saç rengi değişikliğinde. Uzun uğraşlar sonucunda saç rengimi değiştirdik. İnanın kuaförden çıkarken kendimi çok mutlu hissettim. Oysa ki bir çoğumuz maalesef hayal kırıklığına uğrayıp çıkıyor. O çok sevdiğimiz mahalle arası kuaförler maalesef bazı konularda yetersiz kalabiliyor.

Beğendiğiniz saç rengi için profesyonel bir görüş aldınız. Artık daha cesaretlisiniz ve saçlarınızı boyattınız. Bundan sonra saçlarınızı bütçenize göre ister siz boyayabilir, ister kuaförde boyatmaya devam edebilirsiniz. Eğer saçlarınızı kendiniz boyamak istiyorsanız öncesinde yine kuaförünüzden saç boya markası konusunda fikir alın. Saçlarınızın rengi gözünüze biraz koyu geldi. Açmak istiyorsunuz ve kuaföre gidecek paranız yok. O zaman biraz sabırlı olmaya çalışın ve saçlarınızı kademeli olarak boyayarak açın. Yani birden 2 numara açık bir tona boyamayın. Güzelim saçlarınız kötü görünebilir.

Saçlarla beraber kaş rengi uyumuna da dikkat edin. Ben kaşlarımı kızıla boyatmadım çünkü saçlarım zaten koyu kızıl, kaşlarım da koyu kahve. Yani birbiriyle zaten uyum sağlıyor. Ancak unutmayın, sarı tonlu saçlarda koyu kaş rengi olmaz!

Unutmamanız gereken bir konu da, açık tenlilerin açık tonlarda saç rengi kullanmamalarıdır. Zıtlık sağlamayı unutmayın.

tgf38ir12925048741b_sac_renkleri

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et