Tüm Saç Renkleri

Saç Kesimi Çeşitleri

kizil-farklı-sac-renk-1Saç kesiminde saçın kalitesi, ince ya da kalın telli olması, seyrek yada gür olması çok önemlidir. İnce telli ve sık saçlar her zaman daha iyi olarak nitelendirilir. Ayrıca saçın canlı görünmesi de çok önemlidir.

Saç kısa ve tek boyda ise, daha dolgun gözükmektedir

Gelelim en iyi saç kesim modellerine.
1- Küt kesim – Küt Kesimin binlerce çeşitli modeli uygulanabilir. Seyrek ve yıpranmış saçları olan bayanlar küt kesimi uygulayabilirler zira, Kulak mememesi hizasında kısa küt kesim saçı çok sağlıklı ve gerçek sayısından iki kat daha fazla gösterir.
2- Kat kat kesim – Bu tarz kesimlerde genellikle saç uçları aynı uzunlukta değildir. Omuz hizasında kesildiğinde iyi, seyrek saçlara hem tarz hem güzel bir şekil kazandırır ve bakımı kolaydır.
3- Düz kesim – Saçlar aynı uzunlukta kesilir. İnce veya oval yüzler için idealdir.
4- Kırık kesim – Her hangi kısa bir kesim olabilir. Genç kadınlarda cool bir hava oluşturur. Eğer 45 yaş üzerindeyseniz, çene ve gerdan profilinizde neler değiştirdiğine inanamayacaksınız. Ayrıca kısa ve kırık kesimler dikkati gözlerinizde toplar.
5- Orta boy kesim – Saçlarınız omuzlarınız hizasında hatta daha uzun olduğunda çok hoş bir şekil alır. Omuzlarınız üzerinde gezinirken, içindeki hafif katlarla hoş bir hacim kazandırır.

 

 

 

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

2 yorum

Merhaba. Bu resimdeki model uzun yuze sahib hanimlar icin dogru bir secimmidir?

Cevapla

Hayır derya hanım uyun yüz için doğru bir seçim değil.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et