Tüm Saç Renkleri

Saç Düzleştirme İşlemi Strait Therapy

strait-therapyNedir ?  Kıvırcık Saçlı bayanlar eğer saçlarını düzleştirmek istiyorlar ise  Strait Therapy yöntemini kullanabilirler. Düz, parlak ve pürüzsüz saçları bu şekilde elde etmeniz mümkün.  Strait Therapy aslında yetkili ve profesyonel Kuaförelerde uygulanmakta. Fiyatları değişmekle birlikte 300 ile 600 tl arasında uygulayanlar var.

Marka olarak schwarzkopf’un  strait therapy Ürünü var ancak sadece kuaförlere satışı var.

Uygulanışının nasıl olduğunu kısaca anlatalım.

Doğal kıvırcık saçlar: defrizan krem nosu O
Boyalı yıpranmamış saçlar için :   1 numara,,
Boyalı yıpranmış saçlar için: 2 numaralı ürün
Toz açıcı kullanılarak yıpranmış saça uygulanmaz

kullanım kılavuzu
ÖNEMLİ: Düzleştirme işlemine başlamadan önce her zaman kullanma talimatlarını dikkatlice okuyun) Düzleştirici veya perma ürünlerine karşı alerjisi olan kişiler için kesinlikle kullanmayın. Eğer baş derisi tahriş olmuş veya yaralanmışsa düzleştirme işlemini uygulamayın. STRAİT STYLİNG GLATT’ in dekolore  veya daha önce Lye veya Guanidin Karbonat içeren ürünlerle düzleştirilmiş veya metalik boyalarla boyanmış saçlarda kullanılması tavsiye edilmez. Ayrıca STRAİT STYLING GLATT’ ı son uygulamanın üzerindin altı hafta geçmeden tekrar uygulamayın. STRAİT STYLING GLATT ile düzleştirme işlemi süresince yalnızca plastik araç gereçler kullanın.
1.   Saç tipinin belirlenmesi  : Saçın tipini gözlemleyin ve yukarıdaki tablodan uygun STRAİT STYLING GLATT defrizan kremi seçin.
2.   Saçın temizlenmesi                                  I
Uygulamaya başlamadan önce saçı be Bortacure Remove Shampoo (Anndırıcı Şampuan) ile baş derisine masaj yapmadan nazikçe yıkayın.
3.   Natural Styling Pre-Styling ön bakım
Havluyla kurulanmış saçın yalnızca boyalı ve yıpranmış kısımlarına Natürel Styling Pre-Styling uygulayın. Uygulamadan sonra fazla suyu tekrar havluyla alın.
4.   Saçı ayırma
Saçı dört eşit bölüme ayırın. Ayırmaya enseden başlayarak öne doğru ilerleyin. Her bir yatay bölüm yaklaşık 1 cm, dikey bölüm 5 cm genişliğinde olmalıdır.
5.   GLATT defrizan kremin uygulanması
Uygun eldivenler kullanın. GLATT defrizan kremi saç boylarına uygulayın. Baş derisine en az 1 cm boşluk bırakın,
STRAİT STYLİNG GLATT’ ı bir fırça yardımıyla tutamlara eşit olarak ve çabukça uygulayın. Uygulama süresi en çok 20 dakika sürmelidir.
6.   Düzleştirme paneli
Problemli kısımlar için gerekirse düzleştirme paneli kullanın.
7.   Bekleme sûresi
Saçı plastik bir boneyle sarın. Gerekirse ısı kullanın (ısı ile bekleme süresi 10-15 dakikaya iner).   : Uygulama/çalışma süresi: 10-20  dakika Bekletme süresi: 10-20  dakika Düzleşmenin toplam süresi: 20-40 dakika
8.   Elastikiyet testi
Zaman zaman bir tutam saçta elastikiyeti kontrol edin. Eğer saç normalin iki katı kadar esneyebiliyorsa düzleşme işlemi sona ermiştir.
9.   Durulama:
Bekletme süresi sonunda saçı, akan ılık suyla, defrizan kremin tümü temizlenene kadar (saçın uzunluğuna bağlı olarak 5-8 dakika boyunca) iyice durulayın.
10. Glatt Neutralising Balm- Nötralizan uygulaması
Saçı yeniden dört eşit parçaya ayırın. Ayırmaya enseden başlayarak öne doğru ilerleyin. Her bir yatay bölüm yaklaşık 1 cm, dikey bölüm 5 cm genişliğinde olmalıdır. Nötralizanı uygularken saçı metal Olmayan bir tarakla tarayın.
Not: Saçı asla çekmeyin. Mutlaka gerekiyorsa saçı çekmeden klipsle tutturun. En az, kullandığınız düzleştirici krem miktarı kadar nötralizan kullanın.
11. Nötralizan uygulama süresi             , Nötralizan uygulama süresi 10 dk. olmalıdır.
12. Durulama
Bekletme süresi sonunda nötralizan kremi saçtan ılık suyla durulayın. Saçı havluyla kurulayın. Bor acure Total Repair Treatment (Onarıcı Yoğun Bakım Kürü) uygulayıp 5-10 dakika bekletiniz.
13. Tamamlama
Saçı çekmeyin ve bağlamayın. Şekil vermek işin yuvarlak fırça veya düzleştirici tost aleti kullanın.
ÖNEMLİ: Dikleştirme kremi: Tioglikolat İçerir. Kullanım talimatlarına uyun. Çocuklardan uzafc tutun. Gözlerle temas ettirmeyin. Gözle temas durumunda derhal bol su ile yıkayın. Uygun eldiven kullanın. YALNIZ PROFESYONEL KULLANIM İÇİNDİR.
Nötralizan Krem: Hidrojen peroksit içerir. Gözlerle temas ettirmeyin. Gözle temas durumunda derhal bol su ile durulayın ve doktora başvurun. Uygun eldiven kullanın. alıntı:bülent hoca

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et