Tüm Saç Renkleri

Saç Dökülmesine Karşı Alınabilecek Önlemler

Saç dökülmesi, insanlarının tümünde görülebilen ancak  en sık erkeklerde rastlanan ve ortalama olarak 25 yaşından itibaren etkisini gösteren fiziksel olduğu gibi zihinsel anlamda da yorucu olan bir süreçtir. Dış görüntünüzün en büyük bölümünü oluşturan saçların kaybedilmesi demek her iki cins için de özellikle psikolojik problemlerin oluşmasına zemin hazırlar. Eğer sizde bu durumundan şikayetçiyseniz saç bakımınıza fazlasıyla- özen göstermeniz gerekmektedir.

Saç Dökülmesi Sebepleri Nelerdir? 

Saç dökülmesi aşağıda sıralamış olduğumuz faktörler ile alakalı olabileceği gibi uzmanlar tarafından tanısı konulabilecek nedenler ile de alakalı olabilmektedir.

  1. Genetik Aktarım
  2. Sağlıksız ve Düzensiz Beslenme Alışkanlıkları
  3. Deri Problemleri
  4. Hormonal Bozukluklar
  5. Doğum Süreci
  6. Stres ve Depresyon Hali
  7. Hatalı ve Yanlış Diyet Süreçleri
  8. Radyasyon ve Kemoterapi
  9. İç Hastalıklar ve Çeşitli İlaç Kullanımları
  10. Vitamin ve Mineral Eksiklikleri
saç dökülmesine karşı alınabilecek önlemler 1

Saç dökülmesinin altında bir çok farklı sebep bulunabiliyor. Ancak günümüzde saç dökülmesi karşıtı ürünler ile bunların önüne geçebilmek mümkün olabiliyor.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Uzmanların önerdiği saç dökülmesine iyi gelen şampuanların yanı sıra sprey, saç krem, saç serumu ve kapsül formunda bulunan doğal bileşenlerden oluşan gıda takviyeleri bulunmaktadır. Şehir yaşamının hızlı temposu, stresi ve yoğunluğu saçlarınız için gereken vakti ayırmanıza engel olabilir. Durum böyle olunca dökülme karşıtı ürünleri kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. İhtiyacınıza cevap veren birkaç saç dökülmesine karşı etkili olan ürünü sizlere öneriyoruz.

Saç Dökülmesine Karşı Etkili Serum ve İlaçlar

saç dökülmesine karşı alınabilecek önlemler 2

Ducray Anaphase Plus Shampoo 400 Ml – Dökülmeye karşı tamamlayıcı ürün olan şampuan saçınızın güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Phyto Phytophanere Kapsül – Saç ve aynı zamanda tırnak uzamasına da yardımcı olan bu ürün, saçınızın yeniden dolgunluk kazanmasına yardımcı olur. Kapsül formunda kullanılır.

Dermoskin Biotin Şampuan Women – Kadınlar için üretilen bu ürün saçlarınıza canlılık ve hareketlilik kazandırır. Direnç ve dayanıklılık kazandırır.

Klorane Kinin İçeren Erkek Tipi Saç Dökülmesine Karşı Sprey – Saçlarınızın beslenmesine yardımcı olarak tekrar güçlü saçalara sahip olmanıza yardımcı olur.

Klorane Kinin İçeren Şampuan 400 Ml + Klorane Kinin İçeren Saç Kremi – Saçınızın güçlenmesine ve eski sağlıklı yapısını kazanmaya yardımcı olur. 

Saç dökülmesine karşı erkenden önlem almak ve saç bakımınızı yapmak için dökülme karşıtı ürünleri kullanabilirsiniz.  

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et