Tüm Saç Renkleri

Saç Dökülmesinde Etkili Çözüm: Bioxinin

Yapılan klinik çalışmalar sonucunda etkinliği kanıtlanmış olan Bioxinin, saç dökülmesi gibi oldukça inatçı bir sorundan kurtulmayı destekler. Günümüzde saç dökülmesi, sanılanın aksine bir sağlık sorunudur. Hatta hastalığa ilişkin farklı türlerde saç dökülmesinden söz etmek mümkündür. Bu noktada ise devreye ilaç kullanımı girer. Ancak sağlıklı bir saç derisi, hali hazırda saç dökülmesi yaşar. Sorun, saçların uzama sürecini tamamlamadan döküldüğünde başlar.

Etken madde olarak minoksidil içeren Bioxinin, bu sayede sadece saç dökülmesi için değil farklı deri problemleri adına da kullanılır. Ancak kullanım için uzman bir doktora danışılması önemlidir. Sorunun kaynağı araştırılarak ilişkili ilaç kullanılır. Reçetesiz bir şekilde kullanıcılarla buluşan Bioxinin, yasalar gereği sadece eczaneler üzerinden satın alınabilir.

 bioxinin  - minoksidil
Bioxinin – Minoksidil

Bioxinin Kullanım Talimatları

Doktorunuz aksini belirtmediği sürece ilacı sabah ve akşam olmak üzere 5 kez sıkarak kullanabilirsiniz. Saçların ve saç derisinin kuru olması gerekir. Saçların kirli ya da temiz olması ilaç kullanımını olumsuz yönde etkilemez. Ayrıca ilaç uygulaması sonrasında saçlarınızı yıkamak isterseniz en az 40 dakika beklemeniz tavsiye edilir. Böylelikle ilaç saç derisine nüfuz edecektir.

Sprey formunda gelen Bioxinin, son derece kolay bir kullanım imkânı yaratır. Uygulama sonrası ellerin yıkanması gerektiği unutulmamalıdır. Doğrudan parmaklara bulaşan ve buradan da temas ile vücudun diğer bölgelerine ulaşabilen ilaç, tüy çıkartıcı etki gösterebilir. Aynı zamanda 5 kez püskürtme aşılmamalıdır. Bu durum sonucunda ilacın saçlardan süzülerek derinin diğer bölümlerine erişebileceği unutulmamalıdır.

Bioxinin Reçeteli mi Satılır?

Bioxinin satın alınması için herhangi bir reçeteye gereksinim yoktur. Ancak yaşanılan sorunun en iyi şekilde anlaşılması için uzman bir doktora danışmak önemlidir. Bunun yanı sıra SGK geri ödemesinde bulunmayan ilaç, ücretli bir şekilde eczanelerden satın alınabilir.Kellik gibi sorunlarda saçların uzaması zaman alır. Sağlıklı saç derisinde dahi saç uzaması için gerekli bir süreden söz etmek mümkündür. Haliyle ilacın etki etmesi için düzenli kullanım şarttır. Genellikle 4 – 6 ay arasında sonuç elde edilir. 12 ay kullanım sonucunda ise gözle görülür sonuçlara ulaşılabilir.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et