Tüm Saç Renkleri

Saç dökülmelerine iyi gelecek çözümler

Günümüzde; strese, demir eksikliğine, doğum sonrasına, saç boyasına, mevsim değişikliğine, genlere dayanan bir çok nedenden ötürü yaşadığımız bu saç dökülmeleri, bir çoğumuz için tam bir kabus haline dönüştü. Bu sorunun tedavi yöntemleri erkeklerde ve bayanlarda farklılık göstermektedir. Bunun sebebi ise, dökülmelerin baş bölgemizde gösterdiği bölgesel farklılıklar ve hormonal değişkenlerimizdir. Dökülmelerin  tamamen saç köklerimizin sağlığıyla ve beslenmesiyle alakalı olduğunu bir çoğumuz biliyoruz artık. Bu yazımda yine sizlerle kişisel deneyimlerimi paylaşacağım. Üç sene öncesine kadar oldukça gür olan saçlarım stres ve kansızlık sebeplerinden ötürü hızla dökülmeye başladı. Bir çok kür ve maske deneyimlerime rağmen en çok verim aldığım yöntemi aşağıda sizlerle paylaşacağım. Bu arada saç dökülmeleriniz çok fazlaysa, birincil olarak yapacağınız şey uzmanlardan yardım alarak dökülmelerinizin asıl nedenini tespit etmektir.
image

Yves Rocher’in Anti Chute isimli dökülme karşıtı şampuani hoş çam kokusuyla saçları besliyor, ancak bana bu yetmiyor. Şampuanın içine 5 kaşık badem yağı, bir paket Bepanten ampül ve 2 adet Evigen ampül koyuyorum. Ampülleri eczanelerden temin edebilirsiniz. Bu karışımla saç dökülmemin oldukça azaldığını söyleyebilirim.

Şampuanınızı kullanırken saçlarınıza çok büyük dairelerle masaj uygulamanızı önermiyorum. Saçlar böyle yapıldığında daha çok dökülüyor. Küçük bölgelere, parmak uçlarınızla hafif bastırarak, nazikçe masaj uygularsaniz saçlarınız fazla hırpalanmayacak ve banyodaki dökülmeleri biraz olsun azaltmış olacaksınız .

image

Yukarda bahsettiğim şeyleri şampuana karıştırdığınızda, şampuanınızın homojen yapısı bozuluyor, maddeler arasında fotoğrafta görüldüğü gibi bir ayrışma yaşanıyor. Bu sebeple, şampuanınızı her kullanışınızda çalkalamanızı öneririm. Deneyenlerin yorumlarını bekliyorum. Kolaygelsin.

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Adim Feray. 22 yasindayim.Uluslararasi Iliskiler mezunuyum suan Yüksek Lısans yapmaktayim. Moda ve bakim her daim vazgecilmezim. Bir kadinin en buyuk silahi kendine gosterdigi özendir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et