Tüm Saç Renkleri

Rimel sürme teknikleri

Sevgili hanımlar, öncesinde rimel seçimleri ile ilgili püf noktaları Hangi rimel daha iyi? isimli yazımda paylaşmıştım. Hatırlamak isteyenler için: https://www.bakimlikadin.net/2012/12/20/hangi-rimel-daha-iyi/ Rimel sürme tekniklerinin ilk önemli adımı doğru rimeli seçebilmektir. Maalesef birçoğumuzun kirpikleri için rimel desteği gerekli. Kirpiklerinizin uzunluk, hacim, belirginlik ihtiyacına göre en doğru rimeli seçerek işe başlayın. En doğru rimel kullanımı için, rimel sürmeden önce kirpik kıvırma aletinin kullanılması tavsiye ediliyor. Hemen ardından da bildiğiniz gibi rimel sürülür. Buna ayıracak zamanınız yoksa ya da henüz bir kirpik kıvırma aleti almadıysanız, size çok basit bir önerim olacak. Bunu öncesinde bir arkadaşımda görmüştüm. Ki öncesinde bu arkadaşımın kirpiklerinin dolgunluğuna hayran kalıyordum. 🙂 Meğer püf noktası çok basitmiş. Hepimiz rimel için sadece birkaç saniyelik bir zaman dilimi ayırıyor. Aslında üst ve alt kirpikler için minimum bir dakika vakit ayırmalısınız. Rimeli kirpiklerinizde tutun ve göz kapağınızı kapıyormuşçasına rimele kirpiklerinizle baskı yapın ve bu şekilde yaklaşık 30 saniye bekleyin. Aynı işlemi tekrarlayın ve hemen ardından alt kirpikleriniz için de uygulayın. Bu işlem inanın kirpiklerinizi çok daha dolgun gösterecektir!

Rimel sürerken göz kapaklarınıza rimel bulaşıyorsa, parmağınızla göz kapağınızı koruyabilirsiniz. Örnek görseli albümümüzde bulacaksanız. Eğer rimel cildinize bulaştıysa, ellerinizle silip rimeli dağıtmayın. Kulak çöpünü hafifçe ıslatarak bulaşan rimeli çıkarabilirsiniz.

Unutmayın, kusursuz bir makyajın en önemli detayıdır rimel.

 

how-to-use-mascara-look-wide-and-bright-eyes

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et