Tüm Saç Renkleri

Pixie Saç Kesimi

Pixie İngilizce’de bir kaç anlama gelmektedir. Bunlardan biri Peri anlamındadır ki genelde yaygın olarak bu kelime anlamı kullanılır. Ancak son zamanlarda İngilizcede yaygın olarak kullanılan kısa saç kesimi ( daha doğrusu çok kısa saç kesimi) Anlamına gelen Pixie’de  saç kesiminin bir tarzı olarak yaygın bir biçimde kullanılmaya başlanmıştır. Dahası son yıllarda özellikle genç kızlarda ama daha çok 25-35 yaş arasındaki kadınlarda adeta yeni bir trend olarak ortaya çıkan bu saç kesimi neredeyse erkeklerin saç kesimleri kadar kısa olabilmektedir. Ancak saç kesimi feminen bir havada ve yine kadınsılığı yansıtmaktadır.

Kimler Pixie Saç kesimlerini Kullanmalı

Bu tarz saç kesimini yüz hatları ince daha çok üçgen hatlarında daha minyon yüz hatlarına sahip burun yapısı küçük ve kemersiz bir burna sahip  olan yani kısaca gözlerini, burnunu ve yüz hatlarını ön plana çıkarmak isteyen kadınlar için ideal bir saç kesimidir. Aynı zamanda bakımı çok kolaydır, saçlara şekil vermek zamanınızı almaz.

 

pixie saç kesimi 1 pixie saç kesimi 2 pixie saç kesimi 3 pixie saç kesimi 4

pixie saç kesimi 5 pixie saç kesimi 6
pixie saç kesimi 7 pixie saç kesimi 8 pixie saç kesimi 9 pixie saç kesimi 10 pixie saç kesimi 11 pixie saç kesimi 12
pixie saç kesimi 13 pixie saç kesimi 14

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et