Tüm Saç Renkleri

Pestisit insana zararları: Kansere Neden Olduğu Kesinleşti

Pestisit (Diğer bir adıyla tarım ilaçları)’nın tamamen zehir olduğunu özellikle ekolojik tarım ile ilgilenen, organik tarımı savunan tüm üreticiler ve tüketiciler bilir.

Pestisit özellikle endustriyel tarımda sıklıkla kullanılan kimyasal ilaçlara verilen genel addır.(aslında bir zehir). Yabani otları, zararlı adını verdikleri ( neye göre ) böcekleri ve diğer tüm canlıları yetiştirilmek istenen bitki ve sebzeler hariç yok eden kimyasal bir ilaçların tamamına denir.

Zararları o kadar fazladır ki biyolojik sistemler üzerine etkileri ile ilgili pek çok akademik makale yayınlanmıştır. Ayrıntılı okumak isteyenler verdiğim kaynağa göz atabilirler.
Ancak biz çok kısaca yine de anlatalım.

Zararları

Pestisit ; Kullanıldığı her yerde var olan yaşamı yok eder, toprağa karışır ve kalıntılarının topraktan silinmesi 20 yılı almaktadır. O nedenle bir toprağın tamamen sağlıklı kabul edilmesi için hiç bir ilacın temas etmediği koca bir 20 yıl gereklidir.

Bu ilaçlar her gün yediğimiz, Elma ( Yılda 7 kere elma ağaçlarına ilaç atılır. ) Çilek, Kiraz aklınıza gelebilecek tüm meyve, sebze ve hatta tüm bitkilerde bulunur. Bu kimyasal zehirlere uzun süre maruz kalmak ise etkisinin kanıtlandığı üzere kansere ve diğer pek çok hastalığa yol açar. (

İnsan Sağlığına Verdiği Zarar

pestisitlerin sağlığa zaraları kronik etkileri

Kaynak: Pestisitlerin Biyolojik Sistemler Üzerine Etkisi

Amerika Mahkemeleri Onayladı

Bugün tüm dünyada büyük yankı uyandıran bir haber yayınlandı habere göre; İlaç Konusunda dünya devi olan ve kısa bir süre önce Monsanto’yu satın alan Bayer’in ürettiği Roundup adlı yabani ot ilacını 30 yıl boyunda kullanan Amerikalı Alva ve Alberta Pilliod çifti, hodgkin dışı lenfoma kanserine yakalandı. Ve mahkeme bu ilacın yani 30 yıl boyunca kullandıkları roundup adlı ilacın buna neden olduğunu onayladı. Böylece
Alva ve Alberta Pilliod çifti Monsanto’dan 2 milyar 55 milyon dolar tazminat kazanmayı hak ettiler.

monsanto pestisit tarım ilacı kansere yol açtı

Oakland’daki San Francisco Yüksek Mahkemesi’ndeki jüri, şirketi yedi haftalık bir denemeden sonra sorumlu buldu. – aktif içeriği olan glifosatı, kanserin altta yatan nedeni olarak gösterdi.

nypost.com

Monsanto Kimdir?

Monsanto , Amerika Birleşik Devletleri merkezli çok uluslu bir tarımsal biyoteknoloji şirketidir. Aktif bileşen glifosatı içeren bir herbisit ( Zehir) olan dünyanın önde gelen Roundup ( Kansere neden olduğu onaylandı) üreticisidir.

GD0 ve Monsanto

Monsanto aynı zamanda, 2003 yılında küresel olarak ekilen GDO’lu tohumlarının% 90’ından fazlasını oluşturan, dünyadaki genetik mühendisliği yapılan (GDO) tohumların en büyük üreticisidir. Monsanto hakkında daha fazla bilgiye Buradan ulaşabilirsiniz https://whoismonsanto.com

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et